Puškař Nepejchal ve třetím startu v Riu vystřílel 21. místo

14. 8. 2016 16:56
Ani ve třetím startu v Riu de Janeiro český střelec Filip Nepejchal nepostoupil do bojů o medaile, když v disciplíně libovolná malorážka na 3x40 ran skončil na 21. místě.
Filip Nepejchal
Filip Nepejchal | Foto: ČTK

Rio de Janeiro - Český střelec Filip Nepejchal obsadil na olympijských hrách 21. místo v disciplíně libovolná malorážka na 3x40 ran. Ani ve třetím startu v Riu de Janeiro nepostoupil do bojů o medaile, v třípolohové střelbě, ve které se stal letos juniorským mistrem Evropy, dnes ale zaznamenal svůj nejlepší výsledek v Brazílii. Ve vzduchové pušce skončil na hrách 35., v malorážce vleže vybojoval 33. místo.

Sedmnáctiletý talent a nejmladší účastník soutěže dosáhl vkleče, vleže a vestoje celkového nástřelu 1169 kruhů, na postup bylo třeba o pět víc. Stejný výkon jako český mladík předvedl i nesrovnatelně zkušenější manžel hvězdné puškařky Kateřiny Emmons Matthew, který při obhajobě bronzu skončil na 19. místě. Pětatřicetiletý Američan přitom jako jediný dokázal vleže trefit všech 40 desítek.

Kvalifikaci s převahou vyhrál Rus Sergej Kamenskij (1184), z osmého místa postoupil jako poslední do finále londýnský šampion Niccolo Campriani z Itálie.

Česká republika poprvé v samostatné historii nezískala ve sportovní střelbě na olympijských hrách medaili. Nejlepším výsledkem v Riu bylo čtvrté místo brokaře Davida Kosteleckého v trapu, další finálovou účast si připsala už jen Adéla Bruns, která skončila sedmá v třípolohové střelbě z malorážky.