12. 10. 2007 13:27
Tipsarevič - Štěpánek 6:4, 3:6 a 6:3
Radek Štěpánek
Radek Štěpánek | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Moskva - Český tenista Radek Štěpánek si nezahraje semifinále Kremlin Cupu v Moskvě. Ve třetím kole vpadl po třísetové bitvě se Srbem Jankem Tipsarevičem.

Aktuálně osmašedesátý hráč světa porazil o třiatřicet míst lépe umístěného Štěpánka ve vůbec prvním vzájemném zápase po setech 6:4, 3:6 a 6:3.

Rodák z Bělehradu začal utkání lépe. V prvním setu si vytvořil pět brejkbolů, zatímco český reprezentant měl jediný. Srbská daviscupová dvojka nakonec Štěpánkovi vzala podání a dotáhla první sadu k výhře 6:4.

Karvinský tenista však ve druhé sadě oplatil stejnou mincí, když šel po úspěšném brejku do vedení 4:1 a náskok v sadě si už uhlídal.

Ve třetím dějství to byl však znovu Tipsarevič, kdo získal rozhodující brejk. Štěpánkovi tak nepomohlo k výhře ani deset es. Za stavu 3:5 ještě zdramatizoval zápas, když při Tipsarevičově servisu v gamu vedl, ale nakonec po dvou hodinách a deseti minutách podlehl.

Tisparevič se utká v semifinále s lepším ze souboje Igora Andrejeva s turnajovou jedničkou Nikolajem Davyděnkem.