Štěpánek v Tokiu končí v 1. kole, podlehl Raoničovi

Český prapor v posledních dnech nedrží ani Petra Kvitová
Už za měsíc čeká české tenistky finále Fed Cupu, v němž budou doma proti Srbkám obhajovat loňský triumf. Jenže aktuální forma jedničky Petry Kvitové musí dělat fanouškům trochu starosti.
Petra má za sebou několik nepovedných turnajů, některé výkony lze řadit k velkým propadákům. Pojďme si projít její nejhorší vystoupení z doby, kdy už byla na tenisovém výsluní.
Poprvé udělala díru do světa na Wimbledonu v roce 2010, kdy se probojovala do semifinále. Tehdy poskočila v žebříčku WTA ze 62. místa na 30., ovšem po senzaci přišla řada propadáků.
Hned na pěti turnajích v řadě nepřešla přes první kolo a ani zbytek sezony nebyl nikterak povedený.
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
2. 10. 2012 6:54

Praha - Radek Štěpánek nedokázal na turnaji v Tokiu napodobit Tomáše Berdycha a v japonské metropoli vypadnul už v 1. kole.

Nad jeho síly byl šestý nasazený hráč Miloš Raonič z Kanady, jemuž Štěpánek podlehl dvakrát 4:6.

Štěpánek sice v každém setu ztratil své podání pouze jednou, ale i to Raoničovi stačilo, sám byl totiž na servisu bezchybný.

Naopak Berdych jde dál také ve čtyřhře. Spolu se Srbem Zimonjičem porazili dvojici Qureshi - Rojer 7:6, 6:3.

Tenisový turnaj mužů v Tokiu (tvrdý povrch, dotace 1,280.565 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Raonic (6-Kan.) - Štěpánek (ČR) 6:4, 6:4, Robredo (Šp.) - Nieminen (Fin.) 6:2, 6:4, Chardy (Fr.) - Sugita (Jap.) 6:1, 7:5.