Špinavé fígle mezi vodními slalomáři: slovenským šampionům někdo ze soupeřů nalepil do lodi závaží

Sport Sport
27. 9. 2017 14:35
Hrát fair play? Mezi vodními slalomáři to evidentně neplatí. Bratři Peter a Ladislav Škantárovi během probíhajícího mistrovství světa vodních slalomářů ve francouzském Pau objevili ve své lodi přilepené kilové závaží.
Ladislav a Peter Škantárovi
Ladislav a Peter Škantárovi | Foto: ČTK

Pau - Všeobecným šokem skončil nález kilového závaží v lodi bratrů Petera a Ladislava Škantárových. Měli ji totiž uloženou v loděnici, kam nikdo jiný než sami závodníci nesmí.

Incident se stal po posledním tréninku na úterní start v soutěži týmů, ve které nakonec úřadující olympijští šampioni vybojovali třetí místo. Po posledním vážení byla jejich loď podle informací portálu cas.sk přibližně o kilogram těžší.

"Peťovi to nešlo do hlavy. Vážili jsme ji několikrát. A na tréninku jsme zjistili, že její límec je zapatlaný od lepidla a na vodě se loď chovala nějak divně. Petr po vážení našel v zadní části závaží obalené epoxidem (druh lepidla). Naštěstí se nám podařilo závaží odstranit tak, že jsme loď nepoškodili," popisoval podivný nález Ladislav Škantár.

Vítězové z Ria se okamžitě obrátili na organizátory. "Loď jsme měli v loděnici, kam mají přístup pouze závodníci. Hned jsme svůj nález oznámili předsedovi slalomářské komise Mezinárodní kanoistické federace Jeanu-Michelovi Pronovi, který zůstal stát v šoku. Prý se s něčím takovým ještě nesetkal," dodal podle cas.sk Škantár.

"Asi někomu pořádně ležíme v žaludku," shodují se oba bratři.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy