Špinavé fígle mezi vodními slalomáři: slovenským šampionům někdo ze soupeřů nalepil do lodi závaží

Sport Sport
27. 9. 2017 14:35
Hrát fair play? Mezi vodními slalomáři to evidentně neplatí. Bratři Peter a Ladislav Škantárovi během probíhajícího mistrovství světa vodních slalomářů ve francouzském Pau objevili ve své lodi přilepené kilové závaží.
Ladislav a Peter Škantárovi
Ladislav a Peter Škantárovi | Foto: ČTK

Pau - Všeobecným šokem skončil nález kilového závaží v lodi bratrů Petera a Ladislava Škantárových. Měli ji totiž uloženou v loděnici, kam nikdo jiný než sami závodníci nesmí.

Incident se stal po posledním tréninku na úterní start v soutěži týmů, ve které nakonec úřadující olympijští šampioni vybojovali třetí místo. Po posledním vážení byla jejich loď podle informací portálu cas.sk přibližně o kilogram těžší.

"Peťovi to nešlo do hlavy. Vážili jsme ji několikrát. A na tréninku jsme zjistili, že její límec je zapatlaný od lepidla a na vodě se loď chovala nějak divně. Petr po vážení našel v zadní části závaží obalené epoxidem (druh lepidla). Naštěstí se nám podařilo závaží odstranit tak, že jsme loď nepoškodili," popisoval podivný nález Ladislav Škantár.

Vítězové z Ria se okamžitě obrátili na organizátory. "Loď jsme měli v loděnici, kam mají přístup pouze závodníci. Hned jsme svůj nález oznámili předsedovi slalomářské komise Mezinárodní kanoistické federace Jeanu-Michelovi Pronovi, který zůstal stát v šoku. Prý se s něčím takovým ještě nesetkal," dodal podle cas.sk Škantár.

"Asi někomu pořádně ležíme v žaludku," shodují se oba bratři.

 

Právě se děje

Další zprávy