Podivná sezona Kateřiny Kudějové. Zlomí všechno obhajoba zlata na MS?

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
18. 9. 2017 16:37
Ve dnech 27. září – 1. října se ve francouzském Pau koná mistrovství světa ve vodním slalomu, kterého se ve všech disciplinách zúčastní kompletní český reprezentační tým. Nebude v něm chybět ani úřadující šampionka z roku 2015 kajakářka Kateřina Kudějová. "Doufám, že v nejdůležitějším závodě sezony budu konečně spokojena,“ netajila před zítřejším odletem do Toulouse hned v úvodu rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Kateřina Kudějová
Kateřina Kudějová | Foto: Reuters

Chcete tím říci, že letošní sezona se vám podle představ nevydařila?

Upřímně řečeno: jsem trochu smutná. Na začátku roku jsem se moc těšila, ale většinou se mi nedařilo. Na mistrovství Evropy a ve čtyřech z pěti závodů Světového poháru jsem nenašla cestu do finálové desítky. Proto jsem se divila, že v konečném pořadí této soutěže jsem skončila devátá, což za daných okolností mohu vlastně považovat za úspěch.

V čem vidíte příčiny této pro vás nepříznivé bilance?

Letošní po-olympijská sezona byla úplně jiná, než všechny ostatní. Pro mě byla paradoxně velice těžká především v tom, že jsem neměla žádné zranění, vyhýbaly se mi nemoci, na trénincích jsem byla v pohodě, ale v závodech jsem zůstávala za očekáváním. Nedařilo se mi, chybělo mi potřebné soustředění. Třeba na mistrovství Evropy do Tacenu jsem odjížděla s tím, že mi tamější trať nevyhovuje. A v závodech jsem si tuto vizi přivolala a ještě ji znásobila.

V nedávném závěrečném závodě Světového poháru ve Španělsku jste však skončila šestá. Není to pro vás znamení, že nastává obrat k lepším časům?

Původně jsem do Španělska nechtěla vůbec jet a jen se připravovat na mistrovství světa. Nakonec jsem ráda, že jsem se tam vypravila, protože před šampionátem mně mé vystoupení, hlavně v psychice, velice pomohlo.

Šampionátu se zúčastníte jako úřadující mistryně světa. S jakým pocitem do soutěže vstoupíte?

Určitě ne jako kajakářka, kterou by jiná, než zlatá medaile zklamala. Po nevydařené sezoně tam jedu s přáním postoupit do elitní desítky - a pak se uvidí. V každém případě si chci v Tau spravit chuť a potvrdit, že snad stále patřím do elitní světové party.

A co byste řekla na adresu soupeřek?

Ty největší budou z Evropy, ale mezi nejlepší budou patřit také kajakářky z Austrálie, Nového Zélandu a Brazílie. Očekávám úroveň v porovnání se Světovým pohárem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy