Soupeři starostlivě nasadil chránič zubů, pak ho zbil. Internet se baví videem z MMA

Sport Sport
12. 1. 2023 18:45
To se jen tak nevidí. Světem sociálních sítí koluje video, na kterém MMA zápasník zalehne soupeře, zasype ho údery do obličeje, ale když si všimne, že nebožákovi vypadl chránič zubů, přestane a starostlivě ho protivníkovi vrátí do úst. Pak v mlácení nemilosrdně pokračuje.

Zápasník, který klečí nad soupeřem a posílá mu jeden úder pravačkou za druhým, náhle zastaví, aby borci na zemi vrátil do úst chránič zubů. Jakmile se mu to povede, pokračuje dál v nezmenšené intenzitě.

Sportovní gesto profesionálního bijce si v posledních dnech podmanilo internet a vidělo ho už přes milion lidí.

Totožnost obou bijců není známá, ani to, jak nakonec souboj dopadl. Podle některých fanoušků i expertů v britských médiích by ale mohlo jít o současnou hvězdu UFC Jihoafričana Dricuse Du Plessise, který je desátým mužem v pořadí střední váhy.

Video by prý mohlo zachycovat jeden z jeho prvních duelů před nástupem do nejprestižnější organizace. Odpovídala by tomu i jeho záliba osedlat si tímto způsobem soupeře a udolat ho v boji na zemi.

"Krásné sportovní gesto, chtěl ho zmlátit, ale ne mu vymlátit všechny zuby," chválil hlavního hrdinu jeden z fanoušků. "Pravý gentleman," přidal se další.

Du Plessis momentálně stoupá žebříčkem UFC, na kontě má už čtyři výhry, tu poslední si připsal na galavečeru UFC 282 v Las Vegas.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy