"Zázračná" bojovnice MMA zemřela. Bylo jí pouhých osmnáct let

Rudolf Černík Rudolf Černík
8. 1. 2023 16:49
Vycházející hvězda smíšených bojových umění (MMA) Victoria Leeová zemřela. Talentované fighterce bylo pouhých osmnáct let. Informaci o její smrti přinesla i agentura AP.
Medailonek Victorie Leeové | Video: Asociated Press

Leeová zemřela 26. prosince, zprávu o tom však její sestra Angela zveřejnila na Instagramu teprve včera.

"26. prosince zažila naše rodina něco, čím by si neměla žádná rodina nikdy projít… Je nesmírně těžké to říct… Naše Victoria zemřela," uvedla Angela Leeová, jež je rovněž bojovnicí MMA a drží pás šampionky organizace ONE Championship v nejnižší váhové kategorii.

"Odešla příliš brzy a naše rodina je tím naprosto zničená," doplnila Angela Leeová.

Victoria podepsala s ONE Championship kontrakt už v šestnácti letech a byla nejmladší fighterkou organizace. Vítězně zvládla hned svůj debut i následné dva duely a byla považována za "zázračné dítě" MMA, čemuž odpovídala i její přezdívka, pod níž vystupovala: "Prodigy" (Zázrak).

Poslední zápas absolvovala rodačka z Havaje v září 2021. Pak si vybrala roční pauzu, aby dokončila střední školu a vyléčila zranění. Do klece se měla vrátit příští týden soubojem v Bangkoku proti Zebě Banoové z Indie…

"Skon Victorie Leeové mi zlomil srdce. Odpočívej v pokoji, budeš nám všem chybět," uvedl Chatri Sityodtong, šéf ONE Championship.

Příčinu úmrtí organizace ani sestra Leeové neuvedly.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy