9. 10. 2011 13:30
Ruský skokan na lyžích Karelin přišel o život
Vedoucí muž Světového poháru Gregor Schlierezauer.
Vedoucí muž Světového poháru Gregor Schlierezauer. | Foto: Ondřej Besperát

Moskva - Ruský skokan na lyžích Pavel Karelin v neděli ráno přišel o život při automobilové nehodě. Jednadvacetiletý talent a domácí naděje pro olympijské hry 2014 v Soči, který se letos v lednu poprvé prosadil na stupně vítězů ve Světovém poháru, zahynul blízko svého bydliště v Nižném Novgorodu.

Podle ruské agentury Ria Novosti s odvoláním na mluvčího dopravní policie řídil Karelin vůz značky Mercedes a cestoval s kamarádem. Ten je ve vážném stavu v nemocnici. Nehoda celkem čtyř aut se stala po čtvrté hodině ráno na dálnici z Moskvy do Ufy.

Karelin debutoval ve Světovém poháru v listopadu 2007 a byl nedílnou součástí ruského družstva na vrcholných soutěžích. Loni na olympijských hrách ve Vancouveru skončili Rusové desátí, v individuálních závodech byl Karelin na středním i velkém můstku ve čtvrté desítce pořadí.

Letos v lednu v Garmisch-Partenkirchenu si však dolétl během Turné čtyř můstků pro první stupně vítězů a radoval se z druhého místa. Po rozpadu Sovětského svazu se mu to povedlo jako teprve druhému ruskému skokanovi po Dimitriji Vasiljevovi.

Mezi nejlepší se letos prosadil i v letní Grand Prix, kde si zajistil účast ve finále, ale nakonec v Klingenthalu nestartoval.