Smitková a Koukalová končí v Norimberku ve 2. kole

19. 5. 2015 20:15
Tereza Smitková ani Klára Koukalová si v Norimberku čtvrtfinále nezahrají.
Klára Koukalová
Klára Koukalová | Foto: Milan Kammermayer

Norimberk - České tenistky Tereza Smitková ani Klára Koukalová si v Norimberku čtvrtfinále nezahrají. Dvacetiletá Smitková ve druhém kole prohrála s turnajovou čtyřkou Robertou Vinciovou z Itálie 2:6 a 1:6, o třináct let starší Koukalová podlehla druhé nasazené domácí favoritce Angelique Kerberové 1:6, 6:7.

Smitková už letos postoupila do čtvrtfinále na úvod sezony v Šen-čenu, proti Vinciové ale byla bez šance. První set ztratila za necelou půlhodinu a ve druhém odvrátila potupného kanára až v předposlední hře.

Ani Koukalové vstup do sedmého vzájemného zápasu s Kerberovou nevyšel a první set prohrála za 22 minut. Ve druhém vedla už 5:1 a byla blízko toho, aby si vynutila třetí sadu, postupně ale promarnila šest setbolů. V tie-breaku pak Němka jasně dominovala a vzájemnou bilanci vylepšila na 6:1.

Tenisový turnaj žen v Norimberku (antuka, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Kerberová (2-Něm.) - Koukalová (ČR) 6:1, 7:6 (7:2), Vinciová (4-It.) - Smitková (ČR) 6:2, 6:1, Knappová (6-It.) - Friedsamová (Něm.) 6:1, 6:3, Naraová (7-Jap.) - Vögeleová (Švýc.) 6:3, 6:4, Doiová (Jap.) - Čang Šuaj (Čína) 1:6, 6:3, 6:1.