Slovák Ďurkovský vyhrál Světový pohár v ultramaratonu v Brně

ČTK
26. 3. 2006 13:38
Slovenský vytrvalec Ivan Ďurkovský dnes zvítězil v jedenáctém ročníku halového ultramaratonu na 48 hodin. Za dva dny uběhl 386,212 kilometru. Na druhém místě v závodě, který byl součástí Světového poháru, skončil český běžec Jan Ondruš výkonem 373,550 km. Mezi ženami byla nejlepší dvaatřicetiletá česká běžkyně Michaela Dimitriadu, která vytvořila výkonem 331,228 km národní rekord a v absolutní klasifikaci skončila pátá.

Ďurkovský vyhrál brněnský ultramaraton před dvěma lety, kdy ale uběhl téměř o patnáct kilometrů méně. Stejně jako tehdy měl pomalejší začátek a po polovině závodu figuroval až na desátém místě. "Měl jsem opět v úvodu krizi, druhý den jsem se ale rozběhl a cítil se v pohodě," řekl ČTK vítěz. Po prvním dnu byl v čele Ondruš. "Ve druhém mi už chyběly síly na to, abych stačil držet krok s Ďurkovským. Měl jsem ale dostatečný náskok před třetím (Němcem) Sattlerem, tak jsem si jen hlídal svoje postavení," poznamenal Ondruš. Výsledky: Muži: 1. Ďurkovský (SR) 386,212 km, 2. Ondruš (ČR) 373,550, 3. Sattler (Něm.) 362,551, 4. Hofman 351,520, 5. Dimitriadu (oba ČR) 331,228, 6. Chmel (Rak.) 328,846. Ženy: 1. Dimitriadu (ČR) 331,228, 2. Tarasovová (Rus.) 248,325.