Sledujeme živě: Šebrle má ke zlatu daleko, je čtvrtý

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
8. 3. 2008 12:26
Na 60 m byl až šestý, v dálce třetí
Start sprintu při sedmiboji - zatím vedoucí Clay (vlevo) a čtvrtý Šebrle
Start sprintu při sedmiboji - zatím vedoucí Clay (vlevo) a čtvrtý Šebrle | Foto: Reuters

Valencie - Ne zcela ideálně zahájila svůj boj o medaili na halovém mistrovství světa ve Valencii největší česká naděje, sedmibojař Roman Šebrle.

V úvodním běhu na 60 metrů skončil v osmičlenném poli závodníku až šestý v čase 7,16 vteřiny. Již tady se mu začal vzdalovat jeho zřejmě největší soupeř Bryan Clay, jenž sprint suverénně vyhrál za 6,71 sekundy.

V dálce český světový rekordman zahájil solidním pokusem 751 centimetrů, v posledním se ještě zlepšil na 760 centimetrů a ve skoku dalekém obsadil třetí místo.

Atletický šampionát sledujeme v podrobné on-line reportáži ZDE

"Šebrle se pohybuje na hranici svých momentálních možností," hodnotí jeho výkon odborník na víceboje Tomáš Klvaňa.

Clay ovládnul i dálku skokem 775 cm a jasně vede s 1985 body. Skvěle si vede Estonec Andres Raja, jenž si v obou disciplínách vytvořil halové osobní rekordy a patří mu zatím druhá příčka za 1815 bodů.

Třetí je Rus Alexandr Pogorelov (1791), následovaný čtvrtým Romanem Šebrlem, jenž na něj ztrácí pouhých pět bodů (1786). Světový rekordman se určitě bude chtít prodrat na stupně vítězů, jeho vyhlídky ale nejsou vzhledem k letošním výkonům nejrůžovější.

Tyčkařka Rybová myslela, že vypadla. Je ve finále

Bába je ve finále výšky. Bylo to ale pořádné drama

"Musel by se na nějaké disciplíně chytit a vézt se na bojovné vlně. Samozřejmě čím dříve, tím lépe, nejlépe vrhnout koulí za šestnáct metrů a vzestup potvrdit skokem vysokým kolem 210 centimetrů," odhaduje jeho šance Klvaňa.

Z letošní sezony se zatím zdá, že Šebrleho sláva je na ústupu. "Každopádně věk nikdo nezastaví," glosuje jeho výkonnost odborník.

Podle jeho propočtů má nyní atlet pražské Dukly rozehrán sedmiboj tak, že kdyby v následujících pěti disciplínách vyrovnal svá letošní maxima a nikde se nezlepšil, skončil by zcela poslední.

"Má však rezervu v běhu na 1000 m, když v Tallinnu neběžel úplně naplno," upozorňuje.