Six Nations: Angličané převálcovali také Iry a živí naději na triumf

Sport Sport
27. 2. 2016 22:41
Ragbisté Anglie udělali další důležitý krok k zisku prvního titulu na tradičním Six Nations od roku 2011.
Angličané v tvrdé bitvě porazili Irsko.
Angličané v tvrdé bitvě porazili Irsko. | Foto: Reuters

Londýn - Ragbisté Anglie udělali další důležitý krok k zisku prvního titulu na tradičním Six Nations od roku 2011.

Domácí reprezentanti na stadionu Twickenham zvítězili 21:10 nad obhájci z Irska a vedou tabulku se třemi výhrami ze tří dosavadních zápasů. Irové mají v tabulce ze tří utkání jen jeden bod a sen o zisku třetího titulu v řadě se jim rozplynul.

O bod druhá je ale reprezentace Walesu, která v pátečním šlágru porazila Francii 19:10 a v tabulce ztrácí na Angličany jen bod. Vzájemný duel obou týmů, který se hraje 12. března opět na Twickenhamu, tak patrně rozhodne o titulu. 

Ve druhém sobotnímu utkání porazili Skotové slabou Itálii 36:20. Italům tak reálně hrozí, že získají nepopulární "dřevěnou vařečku", neboť v tabulce zatím nemají ani bod.

Kompletní program, výsledky a tabulku turnaje najdete zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy