Simon ubránil Berdycha, ten se 60. výhry v sezoně nedočkal

Tomáš Berdych si 60. výhru v sezoně nepřipsal.
Gilles Simon v pátek utnul cestu Tomáše Berdycha turnajem masters v Paříži.
Český hráč po výhrách nad Andreasem Seppim a Kevinem Andersonem podlehl francouzskému tenistovi 4:6 a 4:6.
Gilles Simon si na českou jedničku přišel spolehlivou obrannou hrou.
Naopak Berdych kupil chyby, a to především na bekhendu.
2. 11. 2012 16:08
Tomáš Berdych ve čtvrtfinále turnaje kategorie masters v Paříži podlehl domácímu Gillesovi Simonovi.

Paříž - Český tenista Tomáš Berdych si na turnaji masters v Paříži o finále nezahraje.

Nad jeho síly byl v pátečním duelu domácí hráč Gilles Simon, kterému český tenista podlehl 4:6 a 4:6.

Vlažný začátek Berdych tentokrát nezachránil

První set začal Berdych stejně jako včera proti Andersonovi trochu vlažně a to se mu nevyplatilo.

Defenzivně hrající Simon dokázal využít jak nepřesného prvního podání českého hráče, tak jeho chyb na bekhendu, kterých nakonec světová šestka v první sadě udělala 25.

Simon sebral Berdychovi hned druhé podání a i přes skoro čtvrhodinovou bitvu v osmé hře nakonec dokázal dopodávat set k výhře 6:4.

Do druhé sady ovšem český hráč naběhl jako vyměněný a rychle vedl 3:0 a dokonce měl i dva brejkboly na 4:0.

V klíčové chvíli se ovšem Simon zuby nehty ubránil a v sedmé hře si dokonce díky chybám Berdycha vzal brejk zpět.

Nevyšla ani poslední záchrana

Rozhozený český tenista se pak vrátil ke své nepřesné hře z první sady a od stavu 4:2 prohrál čtyři hry v řadě.

Berdych se přitom ještě mohl vrátit do zápasu ve chvíli, kdy Simon podával na vítězství, neboť se rychle dostal do vedení 0:40. Ani jeden z brejkbolů ovšem vinou fantastického servisu soupeře nedokázal proměnit.

Simon tedy porazil Berdycha i v druhém setu 6:4 a bilanci vzájemných zápasů upravil už na 5:2 ve svůj prospěch.

Na 60. výhru na okruhu ATP v této sezoně si tedy bude muset český hráč počkat minimálně do příštího týdne, kdy se představí na Turnaji mistrů.