Senzační Češky. Sluková a Hermannová vyřadily světové jedničky, jsou ve čtvrtfinále

Sport ČTK Sport, ČTK
6. 9. 2019 19:50
České plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová se na finálovém turnaji Světového okruhu v Římě postaraly o senzaci, když v osmifinále vyřadily ve dvou setech světové jedničky Alix Klinemanovou a April Rossovou, a jsou tak mezi osmi nejlepšími páry.

Nausch Slukové s Hermannovou skvěle vyšel vstup do utkání, rychle vedly a náskok si udržely až do konce prvního setu, který vyhrály 21:13. Ve druhé sadě začaly lépe Američanky, vedly 3:0, ale Češky se vzchopily, otočily na 11:7 ve svůj prospěch a bez problémů dovedly utkání do vítězného konce (21:14).

O postup do semifinále se zítra utkají s Brazilkami Anou Patricií a Rebeccou, tedy třetím párem světového žebříčku. Češky jsou na něm patnácté. S turnajovými šestkami se Sluková s Hermannovou střetly v dubnu ve finále čtyřhvězdičkového turnaje v Sia-menu a po velkém boji prohrály 23:25 a 24:26.

Pro další český pár Michalu Kvapilovou a Michaelu Kubíčkovou turnaj v Římě naopak skončil už v základní skupině.

Oba české ženské páry ve čtvrtek prohrály a dnes se musely na turnaji zachraňovat. Slukové s Hermannovou, které v neděli v Brně získaly první společný český titul, se to podařilo díky jednoznačné výhře 21:14 a 21:12 nad Japonkami Miki Išiiovou a Megumi Murakamiovou.

Dlouhodobé české jedničky, jež si loni z finálového turnaje seriálu v Hamburku odvezly stříbro, následně v 1. kole play off zdolaly opět bez ztráty setu 21:16, 21:16 německý pár Sandra Ittlingerová, Chantal Laboureurová a následně si smlsly i na nejlepší dvojici letošního světového pořadí.

Děleným 25. místem skončil turnaj pro Kvapilovou s Kubíčkovou, jež se do hlavní soutěže na Foru Italicu dostaly z kvalifikace. Ve vyrovnaném rozhodujícím souboji o postup ze skupiny podlehly 25:27, 23:21 a 12:15 čínské dvojici Wang Fan, Sia Sin-i.

Pozdě večer se ještě v Římě představil elitní český mužský pár Ondřej Perušič, David Schweiner, jenž ve čtvrtek dvakrát vyhrál a zajistil si rovnou osmifinále. Mezi nejlepších osm se posunul výhrou 2:0 na sety nad domácím tandemem Enrico Rossi, Adrian Carambula.

Finálový turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Římě:

Ženy:

Skupina E: Wang Fan, Sia Sin-i (21-Čína) - Kubíčková, Kvapilová (28-ČR) 2:1 (25, -21, 12).

Skupina F: Hermannová, Nausch Sluková (22-ČR) - Išiiová, Murakamiová (27-Jap.) 2:0 (14, 12).

Play off - 1. kolo: Hermannová, Nausch Sluková - Ittlingerová, Laboureurová (25-Něm.) 2:0 (16, 16).

2. kolo: Hermannová, Nausch Sluková - Klinemanová, Rossová (2-USA) 2:0 (13, 14).

Muži:

Play off - 2. kolo: Perušič, Schweiner (13-ČR) - Rossi, Carambula (18-It.) 2:0 (24, 11).

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy