Sebrali mu dotaci. Hadamczik 18 milionů od státu nedostane

Luděk Mádl Luděk Mádl
10. 6. 2014 17:00
Národní rada pro sport změnila své stanovisko a škrtla dotaci 18 milionů korun pro projekt Aloise Hadamczika, bývalého trenéra hokejové reprezentace
Alois Hadamczik už se radoval z dotace 18 milionů korun. Předčasně.
Alois Hadamczik už se radoval z dotace 18 milionů korun. Předčasně. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Tenisová hala v Kravařích, v areálu, který spoluvlastní Alois Hadamczik, bývalý kouč hokejové reprezentace, se asi přestavovat nebude. A pokud ano, tak nikoli za státní peníze.

Národní rada pro sport totiž na svém dnešním zasedání přehodnotila své původní stanovisko. A škrtla dotaci 18 milionů korun, kterou původně doporučila ministrovi školství k proplacení.

"Zázemí haly už potřebuje úpravy, chodí nám sem na tenis 70 dětí a už to nezvládáme," zdůvodňoval svou žádost o dotaci Alois Hadamczik.

V minulosti už na projekt Buly Arény zinkasoval od státu 80 milionů korun, to když v rámci tzv. porcování medvěda budoval v Kravařích přilehlý aquapark.

Tentokrát ale nedostane nic. Hadamczikovu žádost, stejně jako dalších 27 položek z původně schváleného seznamu dotací, totiž zpochybnil Jiří Holeček, poslanec za ANO a jeden z členů Národní rady pro sport.

Prověří se Znojmo i dotace Černoškovi

Tomu se už v první fázi nelíbilo, že některé žádosti byly na seznam zařazeny na poslední chvíli nebo že bylo u některých projektů doporučeno, aby byly státem proplaceny v plné výši, bez spoluúčasti žadatele nebo jiných subjektů.

K podpoře dotačního požadavku Buly Arény se nakonec nehlásil ani žádný ze sportovních svazů.

"Národní rada pro sport dnes rozhodla, že byla zrušena dotace pro Buly Arénu a určila také, že těch 18 milionů korun se rozdělí jiným způsobem," řekl Jiří Holeček deníku Aktuálně.cz.

"U dalších 27 položek, které jsem zpochybnil, rozhodl pan ministr Chládek, že všechny mají být důkladně prověřeny. A dokud k nim nebude vytvořena jednoznačná dokumentace, nebudou dotace směrem k nim proplaceny," vysvětluje poslanec, který je mimochodem synem slavného hokejového brankáře 70. let.

"Mezi položkami, které jsem zpochybnil, je například fotbalový stadion ve Znojmě, dotace do tenisových klubů Sparta a Prostějov, nebo necelých 5 milionů na IT vybavení basketbalového svazu," říká Holeček.

Tenisové kluby Sparta Praha a TK Prostějov patří do sportovního království Miroslava Černoška, muže, který po léta velmi úspěšně stahuje ke svým subjektům státní dotace i sponzorské příspěvky od státních firem.

 

Právě se děje

Další zprávy