Znojmo bojuje o ligu, město přispěje na opravu stadionu

Takhle aktuálně vypadá znojemský stadion.
Vítejte na znojemském stadionu. Tak tady se první liga hrát nemůže, to je jasné.
Na stadion není pěkný pohled už z venku.
Oprýskané stěny,...
... vandalské graffiti.
Foto: Romana Holišová
ČTK ČTK
2. 5. 2014 10:10
Znojmo dá 29 milionů korun na opravu fotbalového stadionu. O zbylých zhruba 70 milionů korun, které jsou potřeba k celkové rekonstrukci, město požádalo ministerstvo školství.

Znojmo - Znojmo dá 29 milionů korun na opravu fotbalového stadionu. O zbylých zhruba 70 milionů korun, které jsou potřeba k celkové rekonstrukci, město požádalo ministerstvo školství.

ČTK to dnes řekl starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Oprava stadionu je klíčová pro prvoligové znojemské fotbalisty. Pokud se neuskuteční, sestoupí tým z nejvyšší soutěže.

"Co se týče příspěvku z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, tak tu žádost ze Znojma tu máme, zdá se, že je v pořádku a o tom, jestli dotaci přidělíme, bude rozhodovat Národní rada pro sport zhruba za tři týdny," řekl Aktuálně.cz ministr Marcel Chládek.

Oprava má stát necelých 100 milionů korun. "Stadion chceme zrekonstruovat nezávisle na fotbalistech pro mládež, atlety a další sportovce. Pokud se to podaří, budou jej využívat i fotbalisté," uvedl Gabrhel.

Město vynaloží z vlastních zdrojů 29 milionů korun a bude se snažit o podporu kraje, který by mohl jeho náklady snížit. "Ministerstvo jsme požádali o dotaci 70 milionů korun, ale zatím nevíme rozhodnutí ani dobu, kdy nám výsledek sdělí," řekl Gabrhel.

Stadion přitom musí být zrekonstruovaný do konce června, jinak fotbalisté o první ligu přijdou a ještě zaplatí třímilionovou pokutu.

Znojemští fotbalisté dostali pro letošní sezonu výjimku. Domácí zápasy hrají na stadionu brněnské Zbrojovky s tím, že pro příští ročník již budou mít opravený vlastní stadion. Čtyři kola před koncem soutěže okupuje tým sestupové předposlední místo se ztrátou jednoho bodu na třináctý a čtrnáctý celek.

 

Právě se děje

Další zprávy