Washington nestačil na mistry z Golden State, Satoranský odehrál 33 minut

1. 3. 2018 7:56
Tomáš Satoranský si v duelu proti Golden State připsal jedenáct bodů a pět asistencí, porážce 101:109 ale nezabránil.
Tomáš Satoranský vs. Stephen Curry
Tomáš Satoranský vs. Stephen Curry | Foto: ČTK

Washington - Basketbalisté Washingtonu potřinácté z posledních patnácti vzájemných zápasů prohráli s Golden State Warriors. Tomáš Satoranský si při domácí porážce s úřadujícími mistry NBA 101:109 připsal za 33 minut hry 11 bodů, pět doskoků a tři asistence.

Wizards špatně začali a první čtvrtinu prohráli 21:36. Ve druhé části naopak byli lepším týmem, na chvíli se dostali i do vedení a v poločase prohrávali pouze o dva body. Warriors však ovládli třetí část 27:14, a pak už náskok kontrolovali.

Proti dobré obraně mistrovského týmu se výrazněji prosazoval pouze Otto Porter, který měl 29 bodů a přidal 10 doskoků. Náhradník Kelly Oubre se díky sedmi přesným trestným hodům dostal na 17 bodů, ale z pole proměnil pouze čtyři ze 16 pokusů. Markieef Morris dal 16 bodů a Satoranský byl s 11 body posledním dvouciferným střelcem Wizards.

Jen na osmi bodech zůstal Bradley Beal, který proměnil tři z patnácti střel. Warriors vedl washingtonský rodák Kevin Durant s 32 body, Stephen Curry přidal 25 bodů.

Basketbalisté Golden State zůstali na druhém místě Západní konference, protože Houston přehrál Los Angeles Clippers 105:92. Rockets tak mají o jedno vítězství více než Warriors. James Harden vedl Houston za výhrou 25 body, Clint Capella a Eric Gordon přidali po 22 bodech.

V nejvyrovnanějším utkání středečního programu hráči Oklahomy zvítězili na hřišti Dallasu 111:110 po prodloužení. O výhře rozhodl Russell Westbrook tříbodovou akcí 38 sekund před koncem. Domácí mohli ještě otočit, ale Dennis Smith se v poslední sekundě neprosadil. Westbrook byl s 30 body nejlepším střelcem zápasu a přidal 11 doskoků, sedm asistencí a tři zisky, ale také devět ztrát.

San Antonio bylo téměř celý zápas s New Orleans ve vedení, ještě ve třetí části měli Spurs patnáctibodový náskok, z výhry 121:116 se však radovali Pelicans. O nejvyšší vítězství dne se postarali Boston Celtics, kteří přehráli Charlotte 134:106. Kyrie Irving debakl řídil s 34 body.

Výsledky NBA:

Atlanta - Indiana 107:102, Boston - Charlotte 134:106, Dallas - Oklahoma City 110:111 po prodl., Detroit - Milwaukee 110:87, LA Clippers - Houston 92:105, Memphis - Phoenix 102:110, Orlando - Toronto 104:117, San Antonio - New Orleans 116:121, Washington - Golden State 101:109 (za domácí Satoranský 11 bodů, 5 doskoků, 3 asistence).

Severozápadní divize:

1. Minnesota 64 38 26 59,4