Satoranský míří do Chicaga Bulls, za tři roky vydělá 30 milionů dolarů

Sport Sport
1. 7. 2019 14:41
Jediný český basketbalista v zámořské NBA Tomáš Satoranský bude v příští sezoně hrát za Chicago Bulls. Za tři roky by si měl vydělat 30 milionů dolarů. Tvrdí to renomovaný americký novinář Adrian Wojnarowski, který působí v zámořské televizi ESPN.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

"Chicago se dohodlo s Washingtonem na přestupu Tomáše Satoranského. Bulls s ním podepíší smlouvu na tři sezony," napsal Wojnarowski na Twitter, přičemž jako původce své informace označil "ligové zdroje". Wizards obdrží za 27letého Čecha dva výběry ve druhém kole draftu 2020.

Podle ESPN bude Satoranský v příštích třech sezonách brát v průměru 10 milionů dolarů ročně, tedy více než kterýkoliv český hokejista v konkurenční NHL.

Satoranský všechny tři sezony od svého vstupu do nejslavnější basketbalové soutěže v roce 2016 odehrál za Washington. Zaujal především v minulé sezoně, kdy dostával kvůli zranění hvězdného Johna Walla hodně prostoru coby rozehrávač. Za Wizards naskočil do 80 zápasů, přičemž v základní pětce nastoupil v 54 případech. V průměru sbíral skoro devět bodů, pět asistencí a tři a půl doskoku.

Podle Wojnarowského počítají Bulls s tím, že česká posila zabojuje o místo prvního rozehrávače.

Chicago dřív pod taktovkou legendárního Michaela Jordana a později Dericka Rose patřilo k ligové špičce, ale v posledních čtyřech sezonách postoupilo do play off pouze jednou, navíc těsně. Naposledy skončilo ve Východní konferenci třetí od konce.

Satoranský, kterému letos skončila s Wizards smlouva, od vedení klubu dostal jen kvalifikační nabídku ve výši 3,9 milionu dolarů. Tím pádem se stal chráněným volným hráčem a Wizards na něj stále měli práva. Těch se však za protihodnotu nakonec vzdali.

Satoranský má za sebou třetí sezonu v NBA, smlouva mu zaručovala celkem devět milionů dolarů. Teď si tedy více jak trojnásobně polepší. V zámořské lize dosud odehrál 210 utkání v základní části a dalších 16 v play off.

Washington musí dál řešit pozici rozehrávače, neboť je možné, že Wall kvůli zraněné achilovce zmešká celý příští ročník. Adekvátní náhradu tak Wizards zřejmě chtějí získat na volném trhu.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Rozbory vody z Bečvy po druhém úniku chemikálií potvrdily nadlimitní výskyt niklu

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí - Juřince v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. Uvedli to mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Na hladině řeky se v úterý vytvořila pěna. Podle Stržínka se znečištění do Bečvy dostalo z vyústění kanálu vedoucího z areálu rožnovské Tesly, tedy z toho, jímž podle policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. "Jsem si plně vědom, že zatím nemáme křížovou kontrolu, tedy výsledky námi odebraných vzorků. Ale vzhledem k tomu, že jsme veřejnost upozornili na nebezpečí, jež by mohlo hrozit, považuji za nutné už nyní všechny uklidnit zprávou, že v řece není jedovatá látka. Jakmile budeme mít výsledky rozborů dalších vzorků, budeme veřejnost informovat," řekl Stržínek.

Nikl není podle inspekce pro člověka významně toxický, patří ale mezi potenciální karcinogeny a je rozšířeným kožním alergenem. Opakovaný kontakt nebo i požití mohou vyvolat přecitlivělost a alergické reakce. Toxicita je pro některé vodní organismy poměrně vysoká, a z tohoto důvodu je jeho přípustná koncentrace v povrchových vodách limitována přísněji než v pitné vodě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy