Satoranský míří do Chicaga Bulls, za tři roky vydělá 30 milionů dolarů

Sport Sport
1. 7. 2019 14:41
Jediný český basketbalista v zámořské NBA Tomáš Satoranský bude v příští sezoně hrát za Chicago Bulls. Za tři roky by si měl vydělat 30 milionů dolarů. Tvrdí to renomovaný americký novinář Adrian Wojnarowski, který působí v zámořské televizi ESPN.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

"Chicago se dohodlo s Washingtonem na přestupu Tomáše Satoranského. Bulls s ním podepíší smlouvu na tři sezony," napsal Wojnarowski na Twitter, přičemž jako původce své informace označil "ligové zdroje". Wizards obdrží za 27letého Čecha dva výběry ve druhém kole draftu 2020.

Podle ESPN bude Satoranský v příštích třech sezonách brát v průměru 10 milionů dolarů ročně, tedy více než kterýkoliv český hokejista v konkurenční NHL.

Satoranský všechny tři sezony od svého vstupu do nejslavnější basketbalové soutěže v roce 2016 odehrál za Washington. Zaujal především v minulé sezoně, kdy dostával kvůli zranění hvězdného Johna Walla hodně prostoru coby rozehrávač. Za Wizards naskočil do 80 zápasů, přičemž v základní pětce nastoupil v 54 případech. V průměru sbíral skoro devět bodů, pět asistencí a tři a půl doskoku.

Podle Wojnarowského počítají Bulls s tím, že česká posila zabojuje o místo prvního rozehrávače.

Chicago dřív pod taktovkou legendárního Michaela Jordana a později Dericka Rose patřilo k ligové špičce, ale v posledních čtyřech sezonách postoupilo do play off pouze jednou, navíc těsně. Naposledy skončilo ve Východní konferenci třetí od konce.

Satoranský, kterému letos skončila s Wizards smlouva, od vedení klubu dostal jen kvalifikační nabídku ve výši 3,9 milionu dolarů. Tím pádem se stal chráněným volným hráčem a Wizards na něj stále měli práva. Těch se však za protihodnotu nakonec vzdali.

Satoranský má za sebou třetí sezonu v NBA, smlouva mu zaručovala celkem devět milionů dolarů. Teď si tedy více jak trojnásobně polepší. V zámořské lize dosud odehrál 210 utkání v základní části a dalších 16 v play off.

Washington musí dál řešit pozici rozehrávače, neboť je možné, že Wall kvůli zraněné achilovce zmešká celý příští ročník. Adekvátní náhradu tak Wizards zřejmě chtějí získat na volném trhu.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 58 minutami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Portugalský parlament schválil eutanazii i asistovanou sebevraždu

Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné. Výhrady k nim totiž vyjádřil prezident, který má právo veta. Poslanci jej však mohou přehlasovat.

Portugalský parlament, Shromáždění republiky, dnes debatoval o pěti podobných návrzích zákona, které legalizují eutanazii a asistovanou sebevraždu. Pohodlnou většinou nakonec schválil všech pět. Například zákon, který předložila vládní Socialistická strana (PS) premiéra Antónia Costy, podpořilo 127 poslanců, 86 jich bylo proti a deset se zdrželo. U ostatních norem byl poměr hlasů podobný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy