29. 7. 2008 19:24
Vaidišová - Sugiyamaová 3:6, 6:3, 2:6
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová | Foto: Reuters

Montreal/Stockholm - Dvě nejlepší české tenistky v úterý nezažily zrovna úspěšný den. Nejdříve vypadla na turnaji ve Stockholmu Lucie Šafářová, o chvíli později skončilo tažení Nicole Vaidišové turnajem v Montrealu.

Šafářová nestačila ve švédské metropoli na Věru Duševinovou z Ruska, jíž podlehla po devadesáti minutách 6:7 a 3:6.

Přítelkyně Tomáše Berdycha ještě na severu Evropy zůstává kvůli čtyřhře, kterou hraje s Petrou Cetkovskou.

Naopak Vaidišová se už může kdykoliv přesunout do Pekingu, kde příští týden začne olympijský turnaj v tenise. Devatenáctiletá hráčka totiž hned v prvním kole štědře dotovaného turnaje v kanadském Montrealu nestačila na Japonku Ai Sugiyamaovou.

Rodačka z Norimberku se po prohraném prvním setu vzchopila a srovnala průběh zápasu. Jenže pak nezachytila klíčový game v rozhodující sadě. Při vlastním podání za stavu 1:2 nabídla soupeřce brejkbol a ta ho využila.

Šestnáctá nasazená se už jen dotrápila do konce zápasu, jenž skončil její prohrou 3:6, 6:3 a 2:6.

Jediná Češka, která v úterý prošla prvním kolem, byla ve Stockholmu Barbora Záhlavová-Strýcová, která v derby porazila Petru Cetkovskou.

Šafářová - Duševinová 6:7 (4), 3:6
Záhlavová-Strýcová - Cetkovská 6:4, 6:7 (2), 6:4