Sáblíkové scházel krůček k medaili

SportPlus, ČTK
25. 2. 2006 18:18
Turín - Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na pět kilometrů na nepopulárním čtvrtém místě. Zvítězila Kanaďanka Hughesová, stříbro získala Němka Pechsteinová, na třetím místě dojela ďalší Kanaďanka Klassenová. Sáblíkové nestačil na medaili ani vylepšený vlastní juniorský světový rekord.

Závod jsme sledovali on - line ZDE.

První polovině startovního pole na pomalejší turínské dráze jednoznačně kralovala Kristina Grovesová z Kanady. Poté se do čela propracovala Němka Daniela Anschützová-Thomsová, která srazila nejrychlejší čas na 7:02,82. Rozhodovalo se ale až ve
dvou závěrečných rozjížďkách.

Sáblíková, která musela v minulých dnech omezit trénink kvůli zranění stehenního svalu, začala ve dvojici s Klassenovou tradičně pomaleji a na trati na ni ztrácela kolem pěti sekund.

Na třetím kilometru se však i ona dostala pod mezičasy do té doby vedoucí Anschützové a v závěru dokázala tempo vystupňovat tak, že ji v cíli od kanadské favoritky dělila jen necelá vteřina.

O 18 setin navíc překonala svůj juniorský světový rekord z prosincového závodu Světového poháru v Heerenveenu.

Zdálo se, že rodačka z Nového Města na Moravě má k historické medaili blízko, protože Hughesová i Pechsteinová v závěrečné
rozjížďce na čas Klassenové dlouho ztrácely.

Obě si ale dokázaly přesně rozvrhnout síly a ve finiši si přece jen rozdělily zlato a stříbro. Pechsteinová přitom přišla o čtvrtý olympijský triumf z vytrvalecké trati za sebou jen o sekundu.