Sáblíková vynechá patnáctistovku, soustředí se na pětku

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 2. 2014 9:30
Martina Sáblíková nebude na olympiádě v Soči obhajovat bronzovou medaili z minulých her ve Vancouveru na trati 1500 metrů. Rozhodla se šetřit na závod na 5000 metrů, ve kterém je hlavní favoritkou.
Martina Sáblíková obhajovat bronzovou medaili z Vancouveru na trati 1500 metrů nebude. Rozhodla se šetřit síly na pětikilometrovou trať.
Martina Sáblíková obhajovat bronzovou medaili z Vancouveru na trati 1500 metrů nebude. Rozhodla se šetřit síly na pětikilometrovou trať. | Foto: Reuters

Soči - Martina Sáblíková nebude na olympiádě v Soči obhajovat bronzovou medaili z minulých her ve Vancouveru na trati 1500 metrů. Rozhodla se šetřit na závod na 5000 metrů, ve kterém je hlavní favoritkou.

Šestadvacetiletá Sáblíková v Soči již získala stříbro na tříkilometrové trati. Start na patnáctistovce ji měl čekat v neděli, ale po dnešním tréninku se s trenérem Petrem Novákem rozhodli, že se ze závodu odhlásí.

Nechtějí riskovat případné zdravotní komplikace před závěrečným startem na hrách. "Dohodli jsme se na tom spolu s Petrem. Řekli jsme si, že se budeme soustředit na pětku," řekla Sáblíková.

Přiznala, že po prvním startu v Soči měla menší problémy s třísly. "Bavili jsme se o tom několik dní. Ve středu večer jsme se ale dohodli, že mě do toho Petr nutit nebude," uvedla.

"Rozhodli jsme se vzít selský rozum do hrsti. Nohy nejsou stoprocentní. Kdyby se při startu něco stalo, udělal bych asi největší trenérskou chybu před velkým závodem. A to nechci. Jde o kvalitu, a ne kvantitu," podotkl Novák.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy