Rusko bude mít v Soči rekordních 223 sportovců

ČTK Sport ČTK, Sport
23. 1. 2014 20:15
Rusko bude na domácích olympijských hrách v Soči reprezentovat rekordních 223 sportovců, o 46 více než před čtyřmi lety ve Vancouveru.
Nejkontroverznější byla volba Jevgenije Pljuščenka, která dostal přednost před mladíkem Maximem Kovtunem.
Nejkontroverznější byla volba Jevgenije Pljuščenka, která dostal přednost před mladíkem Maximem Kovtunem. | Foto: Reuters

Moskva - Rusko bude na domácích olympijských hrách v Soči reprezentovat rekordních 223 sportovců, o 46 více než před čtyřmi lety ve Vancouveru.

Startovat budou v 11 z 15 sportovních odvětví a jejich cílem bude výrazně vylepšit jedenácté místo v medailovém žebříčku zemí z roku 2010. Hry v Kanadě skončily pro ruskou výpravu zklamáním, když získala jen tři zlaté medaile a celkem 15 cenných kovů.

Nejdiskutovanějším jménem v nominaci je krasobruslař Jevgenij Pljuščenko.

Trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Turína dostal přednost před osmnáctiletým Maximem Kovtunem, s nímž prohrál na prosincovém domácím šampionátu, i čerstvými medailisty z mistrovství Evropy v Budapešti Sergejem Voronovem a Konstantinem Meňšovem.

Získá Pljuščenko čtvrtou medaili?

Předseda Ruského olympijského výboru Alexandr Žukov nechtěl Pljuščenkovu nominaci příliš rozebírat.

"To je v první řadě otázka pro Ruskou krasobruslařskou federaci," řekl novinářům. Pljuščenko se dostal do nominace po úterním kontrolním vystoupení za zavřenými dveřmi. "Byla to ta nejvyšší možná kvalita, předvedl dva čtverné skoky a dva trojité axely," uvedl Žukov.

Jednatřicetiletý hvězdný závodník získal možnost bojovat na svých čtvrtých hrách o čtvrtou olympijskou medaili, vedle zlata z Turína má dvě stříbra ze Salt Lake City a Vancouveru, kde utrpěl kontroverzní porážku s Američanem Evanem Lysacekem.

Lipnickou a Děmčenka dělí 27 let

Olympijskou premiéru má před sebou patnáctiletá krasobruslařka Julia Lipnická, evropská šampionka z Budapešti, která bude benjamínkem ruského týmu.

Nejstarším členem je ve 42 letech sáňkař Albert Děmčenko, který spolu s japonským skokanem na lyžích Noriakim Kasaiem vytvoří sedmým startem na ZOH nový rekord.

Plné dvě třetiny ruských sportovců se na OH představí poprvé. "Věkový průměr máme 22,5 roku, je to hodně mladý tým," řekl ministr sportu Vitalij Mutko. "Je to výsledek našeho čtyřletého programu, kterým jsme položili solidní základ pro budoucnost," dodal.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy