Rusové nominovali krasobruslaře Pljuščenka do Soči

ČTK ČTK
22. 1. 2014 16:26
Ruská krasobruslařská federace nominovala trojnásobného mistra světa Jevgenije Pljuščenka jako jediného zástupce v mužské kategorii na olympijské hry v Soči
Jevgenij Pljuščenko.
Jevgenij Pljuščenko. | Foto: Reuters

Moskva - Ruská krasobruslařská federace nominovala trojnásobného mistra světa Jevgenije Pljuščenka jako jediného zástupce v mužské kategorii na olympijské hry v Soči. Nominaci bude ještě schvalovat Ruský olympijský výbor a ministerstvo sportu.

Olympijský vítěz z Turína 2006 Pljuščenko se dočká čtvrté účasti pod pěti kruhy i přesto, že v prosinci prohrál na ruském šampionátu s osmnáctiletým Maximem Kovtunem. V úterý však jednatřicetiletý Pluščenko absolvoval na žádost svého trenéra Alexeje Mišina kontrolní vystoupení před rozhodčími, v němž zvládl mimo jiné dva čtverné skoky, a vysloužil si tak nominaci do Soči.

Jeden z nejlepších krasobruslařů poslední dekády měl zdravotní potíže a po loňské operaci zad se na mezinárodní scéně představil jen v listopadu na menší soutěži v Rize. Po domácí porážce s Kovtunem nejprve Pljuščenko uvedl, že dá šanci mladším, později však názor změnil a vyslovil přání reprezentovat.

O víkendu na kontinentálním šampionátu v Budapešti sedminásobný mistr Evropy a trojnásobný olympijský medailista Pljuščenko nestartoval. Jeho přemožitel Kovtun tam obsadil páté místo, stříbrnou medaili získal pro Rusko Sergej Voronov. Oba jsou pro Soči oficiálními náhradníky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Tongu, kde vybuchla podmořská sopka, dorazila první pomoc ze zahraničí

Na tichomořské souostroví Tonga ve čtvrtek dorazila první dvě letadla s materiální pomocí, pět dní poté, co na ostrovech způsobila obrovské škody erupce podmořské sopky a následná vlna tsunami. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ní se také podařilo obnovit telefonní spojení mezi Tongou a zbytkem světa.

Záchranné týmy v uplynulých dnech usilovně odklízely vrstvu vulkanického popela z přistávací dráhy mezinárodního letiště na největším ostrově Tongatapu, aby skrze něj mohla začít proudit humanitární pomoc pro 105 tisíc obyvatel Tongy. Po uvolnění dráhy tam přistálo letadlo C-130 Hercules vyslané Novým Zélandem. Přiletěl také vojenský letoun z Austrálie, informovala tamní vysílací společnost ABC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy