Rajdlová dojela ve Falunu třináctá. Vyhrála Nystadová

20. 3. 2009 14:12
Rajdlová zaostala za vítězkou o 17,8 s
Kamila Rajdlová
Kamila Rajdlová | Foto: Ondřej Besperát

Falun - Německá lyžařka Claudia Nystadová vyhrála páteční závod Světového poháru v běhu na lyžích na 3,3 km volnou technikou.

Nejlepší českou reprezentantkou byla v dějišti finále SP ve švédském Falunu Kamila Rajdlová na 13. místě.

Jednatřicetiletá Nystadová zvládla trať v čase 7:12,5 a doběhla si pro třetí triumf v závodě SP v kariéře.

Na druhém místě skončila se ztrátou 2,7 vteřiny domácí lyžařka Charlotte Kallaová, třetí byla Polka Justyna Kowalczyková. První žena průběžného pořadí SP Petra Majdičová ze Slovinka obsadila páté místo.

Třicetiletá Rajdlová si pro třetí nejlepší umístění v kariéře doběhla se ztrátou necelých 18 vteřin. Druhá Češka na startu Ivana Janečková obsadila 38. místo, když zaostala o 33,2 sekundy.

Závod SP žen v běhu na lyžích v Trondheimu (2,5 km volnou technikou):
1. Nystadová (Něm.) 7:12,5, 2. Kallaová (Švéd.) -2,7, 3. Kowalczyková (Pol.) -3,0, 4. Roponenová (Fin.) -7,2, 5. Majdičová (Slovin.) -10,2, 6. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -11,5, 7. Laurentová Philippotová (Fr.) -14,8, 8. Kristoffersenová (Nor.) -15,8, 9. Böhlerová (Něm.) -16,6, 10. Follisová (It.) -16,8, ...13. Rajdlová -17,8, 38. Janečková (obě ČR) -33,2.
Průběžné pořadí finále SP (po 2 ze 4 závodů):
1. Majdičová 9:07,8, 2. Kallaová -7,1, 3. Kowalczyková -11,5, 4. Olssonová (Švéd.) -12,9, 5. Saarinenová (Fin.) -17,8, 6. Sachenbacherová-Stehleová -21,0, ...26. Rajdlová -1:14,7, 51. Janečková -1:41,8.