Ragbyový skandál. Sudí slavil s fanoušky brutální úder, za který vyloučil soupeře

Rudolf Černík
22. 10. 2019 8:35
Ragbyový šampionát řeší skandál. Sudí Jaco Peyper napodoboval s fanoušky Walesu zákrok, po němž v klíčovém okamžiku čtvrtfinále vyloučil hvězdu Francie.
Osudový brutální úder Sebastiena Vahaamahiny loktem do obličeje Aarona Wainwrighta
Osudový brutální úder Sebastiena Vahaamahiny loktem do obličeje Aarona Wainwrighta | Foto: Reuters

Šéfové světového ragby už začali případ vyšetřovat. "Jsme si vědomi snímku rozhodčího Jaca Peypera se skupinou fanoušků Walesu, který se objevil na sociálních sítích po čtvrtfinálovém utkání mezi Walesem a Francií v Oitě. Zatím shromažďujeme fakta, takže by nebylo vhodné případ v tuto chvíli komentovat," stojí v prohlášení světové ragbyové federace.

Jihoafrický sudí Peyper ve zmiňovaném zápase vyloučil francouzskou hvězdu Sebastiena Vahaamahinu za úmyslný brutální úder loktem do obličeje Aarona Wainwrighta.

Brutální faul Vahaamahiny:

Video: Youtube.com

Favorit v té době vedl 19:10, Velšané však využili přesilovky k otočení skóre na 20:19 a k senzačnímu postupu do semifinále.

Zatímco o oprávněnosti červené karty pro Vahaamahinu nebylo sporu, kontroverze vzbudila pětka, kterou Wales položil šest minut před koncem. Posvětil ji však i videorozhodčí, a tak největší rozruch vzbudila právě fotka Peypera s fanoušky vítězů. Na ní totiž pózuje s příznivci s vystrčeným loktem v náznaku úderu, za který Francouze vyloučil.

Peyper už se za snímek omluvil, přesto na semifinálové zápasy mistrovství světa, která se odehrají o víkendu, nebyl nominován. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy