Čech plánoval rok cestu na MS v ragby, pak mu zápas zrušil tajfun. Štve nás to, říká

Marek Janoš Marek Janoš
11. 10. 2019 9:35
Zrušení dvou zápasů základních skupin MS v ragby v Japonsku se dotýká i fanoušků, kteří na šampionát cestovali z různých koutů světa. Mezi nimi je i manželský pár z Česka.
Emiliano Caroti s manželkou Sabinou na MS v ragby
Emiliano Caroti s manželkou Sabinou na MS v ragby | Foto: Emiliano Caroti

O víkendu měl přijít vrchol skupinové fáze mistrovství. Nastoupit proti sobě měli tradiční rivalové Anglie a Francie, Itálie zase zrušením duelu s Novým Zélandem přišla o šanci na postup ze skupiny B. Organizátoři se tak rozhodli kvůli tajfunu Hagibis, který o víkendu Japonsko zasáhne.

Právě na utkání Italů proti All Blacks se chystal i Emiliano Caroti s manželkou. "Bohužel se nás to dotklo hodně. Prioritou našeho výletu byl zrovna zápas Nového Zélandu s Itálií. Strašně nás to štve," svěřil se Čech s italskými kořeny Aktuálně.cz.

A není sám. Na diskuzních fórech narazil na další fanoušky, které změna rozladila. "Co čteme, jsou dost kritičtí. Hlavně Francouzi. Hlavním argumentem je, že pořádat mistrovství světa v období každoročního výskytu tajfunů je poněkud nesmyslné. Je to pro ně stejné jako letošní MS atletů v Dauhá nebo MS ve fotbale, které se uskuteční také v Kataru," říká.

Organizátoři fanouškům vrátí za zrušený zápas peníze do konce listopadu. "Pravdou je, že avizovali dopředu, že v případě nutnosti zápasy zruší bez náhrady," dodává. "Příprava na cestu, která je spojená i s dovolenou. Vše jsme plánovali zhruba rok dopředu," přibližuje.

"Tajfun místní rozhodně neberou na lehkou váhu a my jsme se také naučili být trochu pokorní. Ale podle toho, jak sledujeme vývoj počasí, tak se mohlo podle mého názoru s rozhodnutím ještě jeden den počkat. Navíc zápasy se mohly odehrát v neděli nebo pondělí a na jiných stadionech," myslí si. Místo ragby pár vyrazí sledovat jinou sportovní událost, cyklistické závody keirin.

Ragby sleduje už od roku 2003 a jako fanoušek zavítal i na minulé mistrovství světa v Anglii před čtyřmi lety. "Že s manželkou pojedeme do Japonska, bylo jasné hned po tom, co sem šampionát přidělili," hlásí Caroti z Honšú.

Vstupenky si český pár zajistil před šampionátem přes oficiální prodejní systém. "Jak jsme ale viděli, lístky se dají sehnat na kase i před zápasem. Na stadionu je úžasná atmosféra. Především díky fanouškům z vyspělých ragbyových zemí. Případná volná místa Japonci vyplňují školními zájezdy, to mi přijde fajn," hodnotí fanouškovské prostředí.

Zdá se, že ragby žije opravdu celá země. V tomhle ohledu pro Carotiho šampionát splnil očekávání. "Japonci jsou maximálně připravení, rádi fandí, a to mladí i staří. U televize, v hospodách i doma. Samozřejmě hlavně domácím," stihl si všimnout za dobu svého pobytu.

Až na trable se zrušenými zápasy je dosavadní průběh mistrovství světa zvládnutý organizačně dobře a z Japonska proudí vesměs dobré reference. S tím se ztotožňuje i Caroti.

 

Právě se děje

před 2 minutami

U hokejistů Toronta skončil trenér Babcock

U hokejistů Toronta skončil po sérii šesti porážek trenér Mike Babcock. Vedení Maple Leafs šestapadesátiletého Kanaďana odvolalo, jeho pravomoci převzal o 17 let mladší Sheldon Keefe, který dosud vedl farmářský tým Marlies v nižší AHL. V prohlášení to oznámil klubový prezident Brendan Shanahan.

Babcock působil v Torontu pátým rokem, v uplynulých třech ročnících dovedl kanadský tým do play off, ale tam bylo vždy konečnou první kolo. V této sezoně Toronto vyhrálo jen devět z 23 zápasů a s 22 body je desáté ve Východní konferenci. Aktuální série bez vítězství je nejdelší od roku 2016

před 6 minutami

Průzkum: Konzervativci Borise Johnsona mírně zvýšili náskok před labouristy

Britští vládní konzervativci mírně zvýšili náskok před opozičními labouristy, vyplývá to z nového průzkumu společnosti Savanta ComRes pro deník The Daily Telegraph. Tři týdny před volbami by nyní pro konzervativce premiéra Borise Johnsona hlasovalo 42 procent dotazovaných, zatímco pro labouristy 31 procent.

Jak dále vyplynulo z průzkumu, preference prounijních liberálních demokratů vzrostly na 15 procent a Stranu pro brexit by volilo pět procent respondentů. Společnost Savanta ComRes se v pondělí a v úterý dotazovala 2035 lidí, k volebním urnám půjdou Britové 12. prosince. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy