Protiturecké sankce neovlivní ruské sportovce

ČTK ČTK
29. 11. 2015 12:25
Po úterním sestřelení ruského bombardéru u turecko-syrské hranice se výrazně zhoršily vztahy Turecka a Ruska, které přijalo odvetná opatření. Na oblast sportu to však nebude mít vliv - ruští sportovci se i nadále budou zúčastňovat akcí pořádaných Tureckem.
Ruska Jekatěrina Koněvová na HMS v Sopotech
Ruska Jekatěrina Koněvová na HMS v Sopotech | Foto: Reuters

Moskva - Ruští sportovci se budou i nadále zúčastňovat akcí pořádaných Tureckem. Podle agentury RIA Novosti to dnes řekl ruský ministr sportu Vitalij Mutko s tím, že ruské sankce vůči Ankaře nebudou mít vliv na akce mezinárodních sportovních federací.

Rusko přijalo v sobotu odvetná opatření proti Turecku kvůli úternímu sestřelení ruského bombardéru u turecko-syrské hranice, po němž se výrazně zhoršily vztahy obou zemí.

Mutko dnes uvedl, že za podmínek zajištění nejvyššího stupně bezpečnosti mohou ruští sportovci bez ohledu na sankce startovat na akcích pořádaných Tureckem. Případné omezení by pro Rusy znamenalo ztrátu další možnosti startovat v cizině poté, co Mezinárodní atletická federace (IAAF) v polovině listopadu dočasně zakázala ruským atletům startovat v mezinárodních soutěžích kvůli dopingovému skandálu.

Mezi současné ruské postihy namířené proti Ankaře patří například omezení dovozu tureckého zboží, přístupu tureckých firem k ruským zakázkám či dopravy mezi oběma zeměmi.

 

Právě se děje

Další zprávy