Překvapení v UFC. McGregor schytal TKO už ve druhém kole. Zazářil "Pražák" Muradov

Sport ČTK Sport, ČTK
24. 1. 2021 7:25
Tak rychlý konec v neprospěch slavného irského zápasníka Conora McGregora asi čekal málokdo. V bitvě galavečera UFC dostal od Američana Dustina Poiriera technické KO už ve druhém kole. Během programu zápasů MMA v Abú Zabí se vítězstvím blýskl i Uzbek žijící v Praze Machmud Muradov.
Dustin Poirier a Conor McGregor
Dustin Poirier a Conor McGregor | Foto: Reuters

Odveta zápasu z roku 2014 začala v prvním kole bitvou na zemi. Zkušený Ir ale předvedl i několik přesných úderů ze svého kvalitního boxu. Poirierova chvíle přišla v kole druhém, kdy zasypal svého dávného přemožitele smrští ran a ten se sesul k zemi.

"Po tak dlouhé pauze je to těžké. Dustin je bojovník. Musím to oprášit a vrátit se. To udělám. Potřebuji aktivitu. Výborně, Dustine. Je těžké (porážku) spolknout," řekl McGregor, který prohrál druhý z posledních třech zápasů.

Slavný Ir nestačil v říjnu 2018 na Chabiba Nurmagomedova, pak loni v lednu porazil po dominantním výkonu Donalda Cerroneho. Nyní nečekaně opět neuspěl. Velký problém měl McGregor zejména s kopy na nohu, po kterých jej Poirier zatlačil na pletivo oktagonu a tvrdými údery zápas ukončil.

"Je to skvělé vítězství, které mě ale nepřekvapilo. Conor je profesionál a vzal to skvěle. Máme to 1:1, možná se utkáme znovu," uvedl Poirier, který před šesti lety prohrál s McGregorem k.o. již v prvním kole.

Na akci UFC 257 uspěl v Česku žijící uzbecký bojovník Machmud Muradov, který zvítězil nad Andrewem Sanchezem z USA a připsal si třetí výhru v UFC. Podruhé vyhrál před limitem.

"Třetí zápas a třetí zápas na poslední chvíli, dejte mi tři měsíce a budu připraven ještě lépe. Děkuju všem, kdo mi fandíte, tohle je výhra pro moji dceru. Se svým výkonem moc spokojený nejsem, ale výhra je výhra," řekl Muradov, který zápasil po více než roce.

 

Právě se děje

Další zprávy