Z šíleného McGregora je beránek. Jeho sok stál už v deseti letech před soudem

av av
23. 1. 2021 7:22
Očekávaný boj je tady. V Abú Zabí se v noci ze soboty na neděli vrátí do klece elitní organizace UFC superhvězdný Ir Conor McGregor. Na akci UFC 257 na bojovém ostrově se potká i s "uzbeckým Čechem" Machmudem Muradovem.
Conor McGregor se vrací do oktagonu.
Conor McGregor se vrací do oktagonu. | Foto: Reuters

"Jsem v úžasné formě a přicházím, abych vám předvedl mistrovské dílo," slibuje McGregor. Bojovník, který tříkrát v posledních čtyřech letech - a naposledy v červnu minulého roku - významně oznamoval konec kariéry.

Velké ego a nekonečná víra ve vlastní schopnosti zůstávají. Bláznivých výstřelků, explozí vzteku, vulgarit a čírého šílenství ale dramaticky ubývá. Dvaatřicetiletý rodák z Dublinu dokonává svou vnitřní proměnu. Před odvetným duelem proti Dustinu Poirierovi vystupuje klidně, uctivě, soupeři vyjadřuje velký respekt.

"Dustin se hodně zlepšil od doby, co jsem ho poprvé porazil. Rád se s ním poměřím znovu. Je mi ctí sdílet oktagon s mužem, který toho dal hodně zpátky potřebným. Měli jsme mezi sebou bojovný oheň, pořád tam je a v zápase z toho bude ohňostroj, ale chovám k němu respekt a obdiv," vyprávěl McGregor na čtvrteční tiskové konferenci.

Z velké nepředvídatelné show, kterou jeho výstupy před novináři obvykle znamenaly, byl mírumilovný, až přátelský potlach. Příjemná změna.

Fanoušci se ale obávat nemusí: v samotné kleci se McGregor znovu převtělí z beránka v agresivního predátora. Když Poiriera, stejně starého bijce z Lousiany, vyzval před sedmi lety poprvé, trval souboj pouhých 106 sekund. McGregor ještě před pár týdny vyhlašoval, že chce amerického soka ukončit do jedné minuty. "Mám Dustina rád, ale bude to rychlé. Je to skvělý bojovník, ale stále několik úrovní pode mnou," tvrdil.

Ve čtvrtek už odpovídal rozporuplněji.

"Vím, že mu dokážu ublížit velmi rychle a nejspíš se to i stane, ale doufám spíš v dlouhý dobrý boj."

O něčem podobném sní i publikum. Když byl McGregor v kleci naposledy, přesně před rokem, skončily jakékoli naděje jeho soupeře Donalda Cowboye Cerroneho po drtivé ofenzivě za pouhých 40 vteřin.

Poirier má mít přece jen větší šanci, odborníci se shodují, že se za poslední roky výrazně zlepšil. "Má dobré ruce, je tvrdý, odolný, dokáže udávat tempo. Tahle kombinace mu umožnila uspět. Ostatní ale nemlátí tak, jako Conor. Conor potřebuje jen zlomek sekundy," řekl McGregorův trenér Owen Ruddy.

Podívejte se, jak rychle McGregor před rokem vyřídil Cerroneho:

Video: McGregor - Cerrone | Video: Youtube.com

"V celém minulém roce jsem strávil v oktagonu jen čtyřicet sekund. To mi nestačí, je to frustrující. Chci víc, dlouhý boj mi mi nevadil," prohlásil McGregor.

Poirier se rozhodně necítí předem poražen. "Vím, co ve světě bojových sportů znamená porazit Conora McGregora. Kdo vyhraje, bude soupeřit o titul. Je to zápas, který znamená hodně," uvedl americký fighter a přiznal, že se každým zápasem snaží zabezpečit rodinu.

Stojí za ním zajímavý, mediálně vděčný příběh. Z problémového dítěte vyrostl gentleman a jeden z těch, kdo ve světě MMA platí za nejpříkladnější a nejsympatičtější osobnosti.

Už v deseti letech se malý chlapec z města Lafayette ocitl před soudem. V domluvené pouliční rvačce vyrazil zuby o pět let staršímu klukovi. Byl nezvladatelný, škola pro něj neznamenala nic. Tu střední ani nedokončil, už v patnácti si musel vydělávat sám, o dva roky později odešel z domova a skončil v nápravném zařízení.

Mám školu života, opakuje často a od něj to nezní směšně. Jak už to tak v podobných příbězích bývá, na správnou cestu ho dostal až sport. Když svou agresi ukotvil mezi jasné hranice a pravidla, všechno se začalo obracet k lepšímu.

Hodně energie Poirier věnuje své charitativní organizaci The Good Fight Foundation, která pomáhá potřebným v jeho rodném městě. Teď pomůže i McGregor, který slíbil, že nadaci věnuje půl milionu dolarů. I tohle gesto přispělo k takřka harmonické atmosféře, jež panuje před blížícím se duelem.

"Nechci, aby to vypadalo, že jsme si v zákulisí vzájemně masírovali záda," pobavil Poirier na tiskovce. "Ale děkuju ti Conore, pomůžeš hodně lidem."

Se dvěma hlavními postavami se na sobotní akci potká také Machmud Muradov. Na poli prestižní organizace UFC se třicetiletý fighter žijící v Praze představí potřetí v kariéře, oba předešlé duely vyhrál, naposledy v prosinci 2019 knokautoval Trevora Smithe. Teď vyzve dalšího Američana, Andrewa "El Dirte" Sancheze.

Ačkoli je soupeř zkušenější a má za sebou kvalitní výsledky, Muradov sám sebe považuje za rychlejšího, pohyblivějšího a celkově lepšího bojovníka.

Přímý přenos obou duelů a celého UFC večera na Fight Island v noci ze soboty na neděli vysílá O2 TV na stanici Premier Sport.

McGregor utrácí miliony za nové hodinky. Lidé si z nich neúnavně utahují | Video: Instagram/Conor McGregor
 

Právě se děje

Další zprávy