"Baba Jaga" vydržela dvě minuty. Vémola jasně porazil Mikuláška, uspěla i Pudilová

Karlos Vémola.
Sobotní galavečer v Brně, to však nebyly jen zápasy Vémoly a Pudilové. Slovák Samuel "Pirát" Krištovič porazil Poláka Mateusze Strzelczyka v druhém kole TKO. "Pirát" byl 488 dní bez zápasu MMA.
Filip Macek se měřil s Jerrym Kvarnströmem.
Tato Primera porazil Andreje Kalašníka na body. Šlo o překvapení večera.
Matúš Juráček zdolal Jana Širokého ve třetím kole TKO, kdy rozhodčí trochu necitlivě předčasně ukončil zápas.
Foto: Oktagon MMA
ČTK ČTK
5. 12. 2020 23:49
Překvapení se nekonalo, přední český MMA bojovník Karlos Vémola porazil Václava Mikuláška a podařilo se mu zápas ukončit i v prvním kole. Vítěznou premiéru pod hlavičkou organizace Oktagon si v Brně, kde se akce bez přítomnosti diváků konala, připsala Lucie Pudilová, která na body porazila Corneliu Holmovou ze Švédska.

Vémola byl velkým favoritem duelu a v kleci byl dominantní od začátku. Mikulášek po 122 sekundách zápas "odklepal" a vzdal.

"Musíte mi dávat opravdové fightery a nevymýšlet si postavičky, vymyšlené hvězdy. Ne někoho, kdo vydrží 120 vteřin a pak mi ukáže záda. Nedostal jsem žádnou ránu a za to si zasloužím titulový zápas," řekl Vémola, který by se měl představit i na další akci Oktagonu 30. prosince. "Dejte mi, koho chceš v jakékoliv váze a já to vezmu," uvedl Vémola směrem k promotérovi a spolumajiteli organizace Ondřeji Novotnému.

Mikulášek prohru přijal v poklidu. "Nebylo to podle představ. Nebudu se na nic vymlouvat, byl lepší. Mně je jedno, že jsem prohrál rychle. Řada lidí mě hejtuje, ale podívejte, kam jsem se za dva roky dostal. S Karlosem chce bojovat hodně lidí, ale podařilo se to mně," řekl Mikulášek.

Pudilová se před zápasem musela vypořádat s řadou nepříjemností. Umřel jí děda, dnes přímo v Brně zkolaboval její trenér Ladislav Erdélyi, kterého museli převést do nemocnice. Možná i proto byla na začátku lepší Holmová.

"Teď jsem strašně šťastná. Na začátku jsem si říkala, jestli se na to nevykašlu, dnešní den byl hrozný, ale pak jsem začala bojovat," řekla Pudilová, která se jako jediná Češka dokázala prosadit do UFC. V elitní světové organizaci ale poslední čtyři zápasy prohrála, na jihu Moravy si tak připsala první výhru od února 2018.

V dalších zápasech na takzvané hlavní kartě porazil Slovák Samuel Krištovič polského soka Mateusze Strzelczyka a Tato Primera ze Španělska domácího Andreje Kalašníka. Zatímco Krištovič duel ukončil ve 2. kole, Primera vyhrál jednoznačně na body.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy