Potvrzeno: Čeští tenisté budou přeci jen hrát v Poreči

ČTK ČTK, Red Spo
7. 8. 2009 19:42
Semifinálové duely DC budou ve dnech 18-20.9 2009
Velkou radost měl pochopitelně i nehrající kapitán týmu Jaroslav Navrátil.
Velkou radost měl pochopitelně i nehrající kapitán týmu Jaroslav Navrátil. | Foto: Reuters

Praha - Chorvatský tenisový svaz dnes definitivně potvrdil, že se zářijové semifinále Davisova poháru proti Česku bude hrát v Poreči.

V tamním areálu s kapacitou 4000 diváků už Chorvaté letos vyřadili Chile i tým USA, český svaz proti jeho nízké kapacitě marně protestoval.

Čtěte také: Čeští tenisté podali protest. Nechtějí hrát v Poreči

Poreč podle české strany nevyhovuje novým pravidlům ITF, která požadují pro závěrečná kola prestižní týmové soutěže větší města a vyšší kapacitu hlediště. Semifinálový zápas se bude hrát od 18. do 20. září.

"Na jednu stranu jsme rádi, že je konečně rozhodnuto, protože můžeme začít organizovat všechny záležitosti spojené s pobytem týmu. Ale Poreč rozhodně není ideální volba, neboť s ohledem na velmi nízkou kapacitu to bude problém nejen pro české fanoušky, ale i pro partnery daviscupového týmu," řekl dnes ČTK Miroslav Černošek, majitel marketingové organizace Česká sportovní.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy