Čeští tenisté podali protest. Nechtějí hrát v Poreči

ČTK ČTK, Red Spo
4. 8. 2009 19:52
Svazu se nelíbí ani chování ITF
Bude se hrát semifinále Davis Cupu v ČR?
Bude se hrát semifinále Davis Cupu v ČR? | Foto: Sport

Praha - Český tenisový svaz podal oficiální protest proti tomu, že se má zářijové semifinále Davisova poháru hrát v Poreči.

Podle svazu postupovala chorvatská strana při jednání proti pravidlům a Mezinárodní tenisová federace ITF jí ustoupila.

Chorvaté nejprve nahlásili jako dějiště semifinálového duelu Poreč, ten ale nevyhovuje novým pravidlům ITF, která požadují pro závěrečná kola prestižní týmové soutěže větší města.

Čtěte také: Čeští tenisté budou bojovat o finále v Poreči na antuce

Po týdenní prodloužené lhůtě však chorvatská strana znovu nahlásila Poreč a bylo jí vyhověno.

"Postup chorvatské strany a ústupky ITF považujeme za skandální a poškozující dobré jméno ČTS na veřejnosti a rovněž u klíčových sponzorů a partnerů. V důsledku toho mohou svazu vzniknout výrazné ekonomické ztráty a škody, a proto žádáme ITF o okamžité sjednání nápravy nebo o rozhodnutí sehrát utkání v České republice," stojí v dnešním prohlášení svazu.

V Poreči je areál s kapacitou 4000 diváků. Letos v něm už Chorvaté porazili Chile i tým USA.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy