Podívejte se na vizualizace olympijského parku na Lipně pro hry 2016

Podívejte se na vizualizace olympijského parku, který bude během léta 2016 stát u lipenské přehrady.
Stejně jako v roce 2014 by měl během olympiády by měl nabídnout fanouškům možnost vyzkoušet si olympijské sporty.
Pochopitelně také bude možné sledovat společně olympijská klání v Rio de Janeiru.
Sportovat se bude na celé přehradě i v několika přilehlých obcích.
"Stanovili jsme si tři parametry a jedním z nich bylo, proč by to mělo být v Praze. Oslovili jsme kraje a nakonec jsme se dohodli s Jihočeským krajem, jehož nabídka byla nejlepší. Vybrali jsme Šumavu a Lipno nad Vltavou," řekl šéf ČOV Jiří Kejval.
Foto: ČOV
Sport Sport
21. 10. 2015 12:30
Podívejte se na vizualizace olympijského parku, který bude během léta 2016 stát u lipenské přehrady.

Více o olympijském parku na Lipně čtěte zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

V Jeseníkách horští záchranáři vyhlásili druhý stupeň lavinového nebezpečí

V Jeseníkách vyhlásili horští záchranáři druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Důvodem je to, že v závěru pracovního týdne napadl další sníh a na některých svazích hrozí uvolnění deskových lavin. Na webu Horské služby Jeseníky to oznámil její dispečer Jiří Hejtmánek. Ve vyšších polohách Jeseníků nyní leží několik desítek centimetrů sněhu, na hřebeni je nesouvislá sněhová pokrývka vysoká zhruba deset centimetrů. Druhý lavinový stupeň znamená mírné nebezpečí.

"Během posledního sněžení připadlo v Jeseníkách zhruba 15 centimetrů sněhu. V závětrných lavinových svazích je uloženo přibližně 40 centimetrů nového a větrem přefoukaného sněhu, který je uložen na tvrdou firnovou vrstvu. Je velká pravděpodobnost uvolnění deskových lavin už při malém dodatečném zatížení lyžaře," uvedl Hejtmánek.

Při druhém lavinovém stupni je uvolnění laviny možné hlavně při velkém dodatečném zatížení, a to zejména na strmých svazích většinou uvedených v lavinové předpovědi. Tento stupeň bývá obvykle vyhlašován pro polovinu zimního období a stává se při něm 34 procent lavinových nehod. V Jeseníkách platí lavinové stupně pouze v lavinových katastrech, které leží mimo turistické oblasti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy