Po třetí etapě Tour de France je v čele opět Cancellara

Red Spo, ČTK
6. 7. 2010 19:16
Kreuziger je celkově šestnáctý

Arenberg - Třetí etapu cyklistické Tour de France vyhrál Thor Hushovd z Norska, když ve finiši porazil Brita Thomase Gerainta a Australana Cadela Evanse.

Český jezdec Roman Kreuziger skončil se ztrátou jedné minuty a 46 vteřin na 19. příčce a celkově je šestnáctý.

Do žlutého trikotu lídra závodu se po jednodenní pauze vrátil Fabian Cancellara, který byl šestý. Mistr světa v časovce využil smůly Sylvaina Chavanela, který Švýcara po pondělním triumfu vystřídal v čele průběžné klasifikace.

Na Tour de France se znovu padalo. Vyhrál Chavanel
První etapu Tour vyhrál po hromadných pádech Petacchi

Francouzskému jezdci se staly osudným obávané úseky po dlažebních kostkách, kterých bylo na 213 km dlouhé trati mezi belgickým Wanze a francouzským Arenbergem hned sedm. Chavanel měl dva defekty, dojel na 95. pozici a přišel o vedení.

Nejhůře však na kostkách dopadl Frank Schleck z Lucemburska, který zhruba 26 km před cílem upadl. Podle agentury AP byl se zlomenou klíční kostí převezen do nemocnice a závod pro něj skončil.

Potížím se nevyhnul ani jeho mladší bratr a druhý jezdec loňské Tour Andy či obhájce prvenství Španěl Alberto Contador. Oba se však dokázali udržet v první desítky průběžného pořadí. O poznání hůř na tom byl sedminásobný vítěz Tour Lance Armstrong, který dojel až na 32. příčce a celkově klesl z páté pozice na 18. místo.

Cyklistický závod Tour de France - 3. etapa: Wanze - Arenberg (213 km):
1. Hushovd (Nor.) 4:49:38, 2. Thomas (Brit.), 3. Evans (Austr.). 4. Hesjedal (Kan.), 5. A. Schleck (Luc.), 6. Cancellara (Švýc.) všichni stejný čas, 7. Van Summeren (Belg.), 8. Wiggins (Brit.), 9. Van den Broeck (Belg.), 10. Vinokurov (Kaz.) všichni -53, ...19. Kreuziger (ČR) -1:46.

Průběžné pořadí: 1. Cancellara 14:54:00, 2. Thomas -23, 3. Evans -39, 4. Hesjedal -46, 5. Chavanel (Fr.) -1:01, 6. A. Schleck -1:09, 7. Hushovd -1:19, 8. Vinokurov -1:31, 9. Contador (Šp.) -1:40, 10. Van den Broeck -1:42, ...16. Kreuziger -2:24.