Parahokejisté o medaili hrát nebudou. Ve čtvrtfinále těsně podlehli Číně

9. 3. 2022 16:02
Čeští hokejisté na paralympijských hrách v Pekingu o medaile hrát nebudou. Ve čtvrtfinále podlehli po boji Číně 3:4 a čeká je páteční duel o páté místo s Itálií. Zápas rozhodl necelé dvě minuty před koncem svým druhým gólem Wang Č'-tung.
Václav Hečko při utkání s Čínou
Václav Hečko při utkání s Čínou | Foto: Reuters

Do české branky se vrátil Martin Kudela, který v šesté minutě zlikvidoval trestné střílení, ale vzápětí inkasoval jako první.

Krátce poté se potřetí na turnaji trefil Michal Geier, ale domácí výběr odskočil na 3:1. Češi dokázali v závěrečné třetině díky Václavu Hečkovi a Miroslavu Novotnému vyrovnat, poslední slovo však měli Číňané.

Čechům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a po porážce 2:5 ve skupině podlehli Číně i tentokrát.

Na rozdíl od úterního zápasu s Itálii se tentokrát na ledě v dresu domácího celku neobjevila Jü ťing, jediná žena na soupiskách všech sedmi týmů.