Oštěpařka Abakumovová řádí. Přiblížila se hranici 70 metrů

ČTK Sport ČTK, Sport
16. 3. 2013 16:18
Ruská oštěpařka Marija Abakumovová se hned v úvodu sezony blýskla hodem k hranici 70 metrů.
Maria Amakumovová
Maria Amakumovová | Foto: Reuters

Castellón (Španělsko) - Málem přehodila rekord Špotákové! Ruská oštěpařka Maria Abakumovová se hned v úvodu sezony blýskla hodem k hranici 70 metrů.

Na zimním Evropském poháru vrhačů ve španělském Castellónu dnes úřadující mistryně světa zvítězila výkonem 69,34 metru. Zaostala jen o 21 centimetrů za loňským světovým maximem Barbory Špotákové z olympijských her v Londýně.

Abakumovová bude mít v létě na domácím světovém šampionátu v Moskvě při obhajobě titulu z Tegu usnadněnou pozici díky absenci Špotákové, která si dává mateřskou pauzu.

V Castellónu dnes ruská atletka vyhrála s náskokem téměř šesti metrů před mistryní Evropy z Helsinek Ukrajinkou Virou Rebrykovou (63,42), třetí skončila bývalá evropská šampionka Němka Linda Stahlová (61,97 m).

Nejdelší pokus Abakumovová předvedla v poslední sérii. K vítězství by jí stačily i tři předchozí hody dlouhé 65,58, 66,33 a 64,75 metru.

 

Právě se děje

před 54 minutami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit EU vyzval k propuštění Navalného

Summit EU odsoudil zacházení s ruským opozičníkem Navalným a požaduje jeho okamžité propuštění na svobodu, uvedl šéf Evropské rady Charles Michel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy