Meditace a knockouty, v kleci uspěla Slavia i Sparta. Tak začala nová éra Oktagonu

Meditace a knockouty, v kleci uspěla Slavia i Sparta. Tak začala nová éra Oktagonu
Ve vítkovické Ostravar Areně v sobotu započala nová éra organizace Oktagon. Rozjel se zde pyramidový turnaj Gamechanger se šestnáctkou účastníků. Osm bylo vyřazeno, osm pokračuje do čtvrtfinále. Vítěz si přijde na 300 tisíc eur (přes sedm milionů korun), celkově si bojovníci rozdělí milion eur.
Start atraktivního projektu přilákal do ochozů přibližně deset tisíc diváků, hala byla stejně jako při prosincové akci Oktagonu zcela zaplněná.
Úvodní rezervní souboj obstarali Matúš Juráček (vlevo) a Ioannis Palaiologos. Český fighter Řeka porazil a prošel do hlasování diváků, kteří by ho mohli posunout dál coby "lucky losera". Pak by se Juráček přiblížil možnosti nahradit případně někoho zraněného v pyramidě.
Ostravské publikum si však Juráček poštval tak trochu proti sobě. Kovaný slávista zakřičel na baníkovském území "Slavia Praha!" a vysloužil si bučení fanoušků. Sám to bral s rezervou a úsměvem.
Foto: Peter Dzurjanin / Oktagon MMA
Ondřej Zoubek Dalibor Sosna, Ondřej Zoubek, Oktagon MMA
5. 3. 2023 12:56
Fighterská organizace Oktagon rozjela projekt pyramidového turnaje Tipsport Gamechanger v "nejtvrdším městě republiky" Ostravě. Jak to, že zde uspěly Slavia i Sparta? Jaké další příběhy sobotní večer ve Vítkovicích nabídl? Projděte si komentovanou galerii z klece i hlediště.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při potopení lodi ve východním Karibiku zahynuli tři lidé, 13 se pohřešuje

Tři lidé zahynuli a 13 dalších se pohřešuje ve východní části Karibského moře, kde se v úterý potopila loď s 32 osobami na palubě. Šestnáct z nich se podařilo zachránit, informovala agentura AP. Příčina potopení lodi není známá.

Neštěstí se odehrálo v ranních hodinách místního času asi 60 kilometrů západně od Antiguy. Zatím není jasné, kam loď plula, řekl místním médiím šéf obranných sil Antiguy a Barbudy, plukovník Telbert Benjamin.

"Loď se potopila na relativně dost hluboké vodě, takže její vytažení může být poměrně náročné," dodal.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nizozemský dárce spermatu čelí žalobě, podle níž je otcem stovek dětí

Nizozemský muž, který byl dlouhá léta velmi agilním dárcem spermatu, čelí žalobě, podle které se stal biologickým otcem stovek dětí, čímž dalece překročil pravidla dárcovství. Napsal o tom list The Times. Na soud se obrátily rodiny, kterým 41letý Jacob Meijer pomohl k narození potomka. Podle nich neuváženým chováním podstatně zvýšil riziko náhodných příbuzenských svazků, incestu a vzniku psychických problémů u dětí, které zjistí, že mají stovky sourozenců.

Meijer, hudebník z Haagu, který nyní žije v Africe, postupně daroval sperma 13 klinikám pro léčbu neplodnosti a nabízel sperma i soukromě na sociálních sítích. Není jasné, kolik dětí nese jeho genetickou výbavu, on sám ale ve vzkazu jedné z matek připustil, že má asi 500 biologických potomků.

Podle pravidel se nesmí v Nizozemsku sperma od jednoho dárce využít u více než 12 matek a jeden muž smí za pomoci umělého oplodnění zplodit nanejvýš 25 potomků. Meijer tuto kvótu ale dalece překročil, a to zejména kvůli tomu, že klinikám poskytoval nepravdivé informace a vystupoval pod pseudonymy.

Jednou z žalujících je i žena, která vystupuje pouze pod křestním jménem Eva. Meijera si jako dárce vybrala na základě inzerátu na sociálních sítích v roce 2018, tady rok poté, co Nizozemec dostal oficiální varování, když se stal otcem 102 dětí. "Kdybych věděla, že už je otcem více než stovky dětí, tak bych si takového dárce nikdy nevybrala," tvrdí Eva. "Když si uvědomím, jaké to může mít pro moje dítě důsledky, tak se mi dělá zle od žaludku. Obrátit se na soud byl jediný způsob, jak můžu svoje dítě ochránit," dodala.

Sdružení DonorKind, které žalující zastupuje, tvrdí, že jedině rozhodnutí soudu může Meijera zastavit, aby v dárcovství nepokračoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy