Odložený duel Klička s Furym se v říjnu nejspíš opět neuskuteční, šampion je údajně zraněný

ČTK ČTK
23. 9. 2016 22:00
Odveta mezi bývalým světovým šampionem Vladimirem Kličkem a současným šampionem Tysonem Furym se podruhé odkládá.
Foto: Reuters

Manchester - Už jednou odložený odvetný boxerský duel mezi bývalým světovým šampionem Vladimirem Kličkem z Ukrajiny a jeho přemožitelem Tysonem Furym znovu mění termín. Podle britských médií si další odklad vynutilo nové zranění britského boxera. Zástupci boxerů informace zatím oficiálně nepotvrdili.

Podle původních plánů se měla odveta za loňský listopadový souboj uskutečnit už 9. července, Fury ji ale kvůli zranění kotníku zrušil. Nový termín byl stanoven na 29. října, mezitím se ale objevily zprávy o dopingovém prohřešku britského boxera. Ten přesto říjnový termín potvrdil, na předzápasovou tiskovou konferenci ale minulý týden nedorazil. Podle manažera se mu porouchalo auto.

Britská média nyní spekulují, že už se Fury do ringu nejspíš nevrátí. Protože od duelu s Kličkem uplyne v listopadu rok, hrozí mu odebrání mistrovských pásů organizací WBO a WBA. Navíc ho ještě na konci října čeká slyšení před domácí antidopingovou agenturou kvůli pozitivnímu testu na steroidy. Zakázané látky u něho kontrola objevila vloni v únoru, tedy ještě před duelem s Kličkem.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy