NFL zažilo Černé pondělí. 7 trenérů dostalo padáka

Radek Vičík Radek Vičík
31. 12. 2012 21:37
Americký fotbal má dramatický přelom roku, o místo přišel také generální manažer New Yorku Jets.
Fanoušci Philadelphie Eagles si musí po 13 letech zvyknout na nového hlavního kouče.
Fanoušci Philadelphie Eagles si musí po 13 letech zvyknout na nového hlavního kouče. | Foto: Reuters

New York - Opravdu tvrdý konec roku 2012 zažilo sedm trenérů profesionální ligy amerického fotbalu NFL.

Tolik šéfů laviček profesionálních klubů totiž přišlo poslední den roku o místo. Tento den označila americká média za Černé pondělí.

Novou práci si musí na Nový rok začít hledat hlavní trenér Philadelphie Eagles Andy Reid, hlavní trenér San Diega Chargers Norv Turner, hlavní trenér Clevelandu Browns Pat Shurmur, hlavní trenér Kansas City Chiefs Romeo Crennel, hlavní trenér Arizony Cardinals Ken Whisenhunt, hlavní trenér Chicaga Bears Lovie Smith a hlavní trenér Buffalo Bills Chan Gailey.

Eagles nešetřili zasloužilého kouče

A aby seznam nešťastníků byl úplný, nesmíme zapomenout ani na generálního manažera New Yorku Jets Mikea Tannenbauma, kterého také propustili.

Největším překvapením je případ Andyho Reida, který v této sezoně dovedl Eagles k 10 vítězstvím ze 16 zápasů. Kouč se držel na lavičce Philadelphie od roku 1999 a v roce 2004 jeho svěřenci dokonce hráli v Super Bowlu.

"Andy Reid jakohlavní trenér vyhrál nejvíc zápasů v historii Eagles, ale přišel čas posunout se dál," uvedl majitel Jeffrey Lurie s narážkou na nedelní těžkou porážkou od New York Giants v poměru 7:42.

 

Právě se děje

Další zprávy