Němec Kohlscheriber slaví svůj první titul

ČTK, SportPlus
7. 5. 2007 12:35
Praha - Německý tenista Philipp Kohlschreiber vyhrál na turnaji v Mnichově hned své první finále na okruhu ATP.
Německý tenista Philipp Kohlschreiber pózuje s trofejí pro vítěze turnaje v Mnichově. | Foto: Reuters

MNICHOV

Kohlschreiberovi - devětačtyřicátému hráči světa - se to povedlo před vlastními fanoušky na turnaji v Mnichově, kde v neděli porazil favorizovaného Rusa Michaila Južného 2:6, 6:3 a 6:4.

• TENIS LIVE
    Sledujte právě probíhající tenisové zápasy ON-LINE na BettingCentrum.cz.

Třiadvacetiletý Kohlschreiber se díky výhře nad semifinálovým přemožitelem Tomáše Berdycha stal prvním německým vítězem v Mnichově od roku 1994, kdy v Bavorsku triumfoval Michael Stich.

• Praha uvidí tenis. Světový, ne však hvězdný - čtěte ZDE

Prémií pro vítěze BMW Open je vedle částky 55 820 eur i kabriolet od hlavního sponzora zhruba ve stejné ceně.

Kohlschreiber pak právě se svým soupeřem Južným získali deblový titul a navzdory finále singlu v nohách porazili český pár Jan Hájek, Jaroslav Levinský 6:1 a 6:4.

Výsledek:
Dvouhra - finále:
Kohlschreiber (Něm.) - Južnyj (3-Rus.) 2:6, 6:3, 6:4.
Čtyřhra - finále:
Kohlschreiber, Južnyj - Hájek, Levinský (ČR) 6:1, 6:4.

ESTORIL

Devatenáctiletý srbský talent Novak Djokovič se stal vítězem turnaje v Estorilu. V nedělním finále nejmladších hráčů v osmnáctileté historii turnaje porazil Francouze Richarda Gasqueta 7:6, 0:6 a 6:1.

Devatenáctiletý Djokovič nevstoupil do zápasu příliš dobře a v prvním setu prohrával 5:2. Dokázal ale dotáhnout sadu do tie-breaku, ve kterém zvítězil.

Druhý set byl jasnou záležitostí dvacetiletého Francouze, když třetímu nasazenému hráči uštědřil kanára. Ve třetím setu se ale hra zcela obrátila, rodák z Bělehradu v něm soupeři dovolil uhrát pouhý game a připsal si už třetí titul v letošní sezoně.

Djokovič se stal druhým nejmladším vítězem portugalského podniku, mladší jen o pár týdnů než srbský tenista byl v roce 1993 Ukrajinec Andrej Medveděv.

Vítězkou ženské části turnaje se stala Němka Greta Arnová. V nedělním finále dvou nenasazených hráček porazila semifinálovou přemožitelku Lucie Šafářové Bělorusku Viktorii Azarenkovou 2:6, 6:1 a 7:6.

Pro obě tenistky byl duel na portugalské antuce prvním finále turnaje WTA v kariéře.

Arnová se ve třetím setu ujala vedení 3:0, osmnáctileté Azarenkové se ale podařilo výsledek otočit a za stavu 5:4 dokonce sahala po vítězství. Mečbol však ani na třikrát nedokázala využít.

Osmadvacetiletá Arnová díky triumfu získala prémii 21 140 dolarů.

Výsledky:
Muži:

Djokovič (3-Srb.) - Gasquet (5-Fr.) 7:6 (9:7), 0:6, 6:1.
Melo, Sá (Braz.) - Garcia, Prieto (Arg.) 3:6, 6:2, 10:6.

Ženy:
Arnová (Něm.) - Azarenková (Běl.) 2:6, 6:1, 7:6 (7:3).

VARŠAVA

Světová jednička Justine Heninová v odloženém finále turnaje ve Varšavě, které se hrálo až dnes kvůli dešti, potvrdila roli favoritky a porazila ukrajinskou tenistku Aljonu Bondarenkovou 6:1 a 6:3. Antukový podnik v polské metropoli tak potřetí za sebou vyhrála Belgičanka, loni triumfovala Kim Clijstersová a před dvěma lety zde zvítězila dnešní šampionka.

Heninová si za vítězství odnesla 88 265 dolarů z celkové dotace 600 000. Pro čtyřiadvacetiletou Belgičanku to byl dvaatřicátý titul v kariéře, její o dva roky mladší soupeřka k loňskému triumfu z Lucemburku druhý úspěch nepřidala. Bondarenková letos hrála ve finále podniku WTA poprvé a vylepší své 40. místo v pořadí WTA.

Výsledky:

Heninová (1-Belg.) - A. Bondarenková (Ukr.) 6:1, 6:3.
Duševinová, Perebijnisová (Rus./Ukr.) - Lichovcevová, Vesninová (2-Rus.) 7:5, 3:6, 10:2.