Nejlepší biatlonový "svěťák" se běhá v Novém Městě, pořadatelé dostali cenu

ČTK ČTK
14. 10. 2015 18:45
Pořadatelé z Nového Města na Moravě získali trofej pro nejlepšího organizátora závodu loňské sezony Světového poháru v biatlonu. Do seriálu SP zasáhlo Nové Město poprvé v roce 2012, od té doby se tento sport těší velkému zájmu nejen českých fanoušků.
Biatlonový areál v Novém Městě na Moravě láká vždy velké množství fnaoušků.
Biatlonový areál v Novém Městě na Moravě láká vždy velké množství fnaoušků. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Szklarska Poreba - Nové Město na Moravě získalo na konferenci Forum Nordicum novinářské ocenění pro nejlepšího pořadatele závodů Světového poháru v biatlonu v uplynulé sezoně. Trofej dnes převzal v polské Szklarské Porebě na zasedání žurnalistů zabývajících se klasickým lyžováním a biatlonem ředitel novoměstských soutěží Vlastimil Jakeš.

"I když jsme vyhráli hodnocení za minulý rok, vnímáme tuto trofej jako ocenění naší dlouhodobé práce. Nyní bychom měli tento úspěch využít při přidělování Světových pohárů v dalších letech," řekl Jakeš.

Do seriálu SP v biatlonu zasáhlo Nové Město poprvé v roce 2012. O rok později skončilo organizačním i diváckým úspěchem biatlonové mistrovství světa.

"Podle hodnocení Evropská vysílací unie (EBU) jsme byli v uplynulé sezoně nejlepší ve sledovanosti televizních přenosů ze Světových pohárů. Předstihli jsme i takovou biatlonovou velmoc, jakou je Německo," dodal Jakeš.

V nadcházející sezoně na Českomoravskou vysočinu zamíří v rámci Světového poháru běžci na lyžích (23. a 24. ledna). Příznivci biatlonu se mohou těšit 9. a 10. ledna 2016 na druhý nejvýznamnější biatlonový pohár IBU Cup. SP uspořádá Nové Město až o rok později.

 

Právě se děje

Další zprávy