Nejde to. Bauer vysvětlil, proč zabalil Tour de Ski

2. 1. 2014 17:11
Běžec na lyžích Lukáš Bauer odstoupil z prestižního seriálu Tour de Ski. Tři etapy před koncem se na tom dohodl s reprezentačním trenérem Miroslavem Petráskem.
Lukáš Bauer
Lukáš Bauer | Foto: CPA Erben

Praha  - Běžec na lyžích Lukáš Bauer odstoupil z prestižního seriálu Tour de Ski. Tři etapy před koncem se na tom dohodl s reprezentačním trenérem Miroslavem Petráskem.

„Není to prostě dobře rozjetý závod,“ komentoval Bauer svůj předem ohlášený krok.

„O ukončení Tour po čtvrté etapě jsme uvažovali hned od začátku, nejdůležitější je kvalitně se připravit na olympiádu. Nabízely se tři varianty. Tou první bylo pokračovat, druhou okamžitý odjezd domů po patnáctce v Lenzerheide a třetí přejezd s týmem do Toblachu, kde je k dispozici celý realizační tým včetně doktora a fyzioterapeuta, a tam slušně potrénovat,“ upřesnil Bauer.

Domů, i když přišlo zlepšení

Nakonec se s trenérem dohodl, že se startem páté etapy odjede domů. Středeční patnáctka v Lenzerheide, kterou Bauer dokončil jako 26., přitom vykřesala naději, že by dvojnásobný vítěz Tour de Ski mohl v seriálu pokračovat. „Ten výkon nebyl tak špatný, abychom museli říct, že je třeba reagovat stejně jako po Davosu, zlepšily se i ostatní ukazatele, tepy počínaje a pocitem konče. Musíme se domluvit, jestli pokračování v Tour může být Lukášovi ku prospěchu, a nebo převáží pocit, že by si měl chvíli odpočinout a pak začít s přípravou na olympiádu. Je pravděpodobné, že po odstoupení z Tour, odpočinku a pár dnech tréninku to půjde nahoru,“ řekl po závodě reprezentační kouč Petrásek. Nakonec se se svým sveřencem dohodl, že bude lepší z Tour de Ski odstoupit a zahájit přípravu na olympijské hry v Soči, které budou vrcholem sezóny.

Není to prostě ono

V úvodním prologu v německém Oberhofu skončil Bauer 60., v následujícím sprintu volnou technikou 94. a žádné velké zlepšení nepřišlo ani po přesunu do švýcarského Lenzerheide. Tam dlouhodobý český lídr obsadil 82. příčku v dalším volném sprintu a 26. v prvním distančním závodě, kterým byla klasická patnáctka s hromadným startem. V průběžném pořadí figuroval Bauer na 39. místě se ztrátou 2 minut a 18 vteřin na vedoucího Nora Sundbyho. „Není to ono. Prostě to není to, co bych měl standardně zajíždět, to asi vidí každý,“ řekl po čtvrté etapě Lukáš Bauer.

V Tour de Ski už nepokračují ani Dušan Kožíšek, Ondřej Horyna a Karolína Grohová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy