Oklahoma znovu prohrála a přišla o vedení v NBA

1. 1. 2014 10:41
Basketbalisté Oklahomy podlehli v silvestrovském šlágru NBA doma Portlandu 94:98 a přišli o vedení v soutěži
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Oklahomy podlehli v silvestrovském šlágru NBA doma Portlandu 94:98 a přišli o vedení v soutěži. V čele zámořské ligy je vystřídala Indiana, která porazila Cleveland 91:76.

Portland prohrával v druhém poločase už o 13 bodů, ale dokázal skóre otočit. Jeho hráči si tak spravili chuť po předchozích dvou duelech, v nichž prohráli poslední střelou zápasu.

Oklahoma podlehla Portlandu i ve druhém vzájemném prosincovém utkání a připsala si teprve třetí porážku z posledních 23 zápasů. Nepomohl jí ani výkon Kevina Duranta, který nastřílel 37 bodů a doskočil 14 míčů. V poslední čtvrtině však tahoun Thunder dal jediný bod a v závěru minul pokus, jímž mohl vyrovnat.

Nejlepším hráčem vítězů byl LaMarcus Aldridge, jenž zaznamenal 25 bodů a 14 doskoků. Portland snížil svou ztrátu na velkého rivala v boji o první místo v Severozápadní divizi i celé Západní konferenci na půl zápasu.

S oběma rivaly drží na Západě krok San Antonio, které zdolalo Brooklyn 113:92. Hned šest hráčů Spurs se při střelbě dostalo do dvouciferných čísel v čele s Tonym Parkerem, který dal 18 bodů.

Indiana rozhodla o svém 25. vítězství v sezoně skvělou poslední čtvrtinou, v níž přehrála Cleveland 26:10. Pacers uspěli ve vzájemném souboji poosmé za sebou. Cleveland utrpěl šestou porážku v řadě a navíc přišel o svou hvězdu Kyrieho Irvinga, který si ve třetí čtvrtině poranil koleno.

Pošesté za sebou prohráli také oslabení Los Angeles Lakers, kteří podlehli doma Milwaukee 79:94. Hostům pomohl k vítězství nejlepším střeleckým výkonem v kariéře Brandon Knight, který dal 37 bodů. Dařilo se mu hlavně ve třetí části, v níž nastřílel 18 bodů.

Výsledky NBA:

Boston - Atlanta 91:92, Chicago - Toronto 79:85, Houston - Sacramento 106:110, Indiana - Cleveland 91:76, LA Lakers - Milwaukee 79:94, Oklahoma City - Portland 94:98, Orlando - Golden State 81:94, San Antonio - Brooklyn 113:92.

2. Portland 32 25 7 78,1
3. Minnesota 31 15 16 48,4