Naštvaného obra Furyho čeká gigantická "Bestie z Východu"

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
26. 7. 2014 11:30
Preview na galavečer v manchesterské aréně, kde bude hlavním tahákem zápasu Tysona Furyho s Alexanderem Ustinovem.
Tyson Fury a Alexander Ustinov na vážení
Tyson Fury a Alexander Ustinov na vážení | Foto: ČTK

Manchester – Nejprve fanoušky rozesmutnil fakt, že sešlo z britského šlágru Tyson Fury vs. Dereck Chisora, následně se ale museli zaradovat. Druhého jmenovaného totiž nahradil shodou okolností jeho poslední tréninkový sparingpartner – Alexander Ustinov! V Phones 4u Aréně se tak nakonec můžeme dočkat hodně zajímavé podívané...

„Knockoutuji tě, rozumíš mi? Víš, co ti říkám?“ pustil se na pátečním vážení 206 centimetrů vysoký obr z Manchesteru do o 4 centimetry „menšího“ Alexandra Ustinova. Je otázkou, zda-li ale napadla kosa na kámem.

Běloruský gigant se totiž prezentoval – pokud ostrovní váha mluví pravdu – ve skvělé kondici. Vždyť navážil „jen“ 127,1 kg. Loni v listopadu, kdy definitivně ukončil kariéru novozélandské legendě Davidu Tuovi přitom měl o šest kilo více! A už tehdy byl na své poměry Ustinov hubeňour, vždy jeho zápasová váha se pravidelně pohybovala až u hranice 140 kilogramů!

Furymu se postaví muž, který zranil Chisoru

Dle všeho tak muž, který patří do ukrajinské odnože K2 Promotions bratří Kličků, dostal v kempu Derecka Chisory skutečně zabrat a na zápas s Furym může být ve špičkové formě. Ano, je to paradox, ale je to tak – muž, který připravoval „Del Boye“ na bitvu s Furym, jej po zlomenině kůstek na pravé ruce nahradí ve světle ramp sobotní show v Manchesteru.

A aby toho nebylo málo, byl to právě páteční (minulý týden) sparing s Ustinovem – poslední ostrý – ve kterém se Chisora zranil. Nelze se divit, že má na něj manchesterský obr takovou pifku. Stejně tak jej žene vpřed vidina toho, že by knockoutoval muže, jehož kariéru sponzoruje Vitalij Kličko se svým bratrem Vladimirem. Tedy muž, po kterém ostrovní kecal touží ze všeho nejvíce.

„Myslím, že je to jedno velké spiknutí. Vladimir se mnou nechtěl bojovat, tohle je jeho dohoda s Chisorou, jak mě dostat ze hry,“ pronesl dokonce Fury před zápasem a vzápětí tuto myšlenku rozvedl: „Do zápasu jdu de facto slepý, nevím, co mě čeká. Neměl jsem jediný sparing, který by směřoval na tak vysokého protivníka. Ale nechtěl jsem na rozdíl od Chisory zklamat své fanoušky.“

Pravdou ale je, že podobně je na tom také Ustinov. Ten totiž Chisorovi, který měří „jen“ 188 centimetrů, simuloval v tréninku právě Furyho. O to zajímavější zápas nás ale může nakonec čekat. Dle všeho jsou totiž ve špičkové kondici oba – ostrovní borec totiž shodil „vanu“, kterou se prezentoval v únoru proti Američanu Joeymu Abellovi a do sobotní manchesterské noci půjde s vahou kolem 116 kilogramů.

Fury tvrdí, že nic jiného než box neumí

„Box je všechno, co umím. Vděčím mu za všechno. Bez něj bych byl mrtvý, nebo ve vězení. Nemám žádné pořádné vzdělání, moje gramatika je špatná, špatně čtu, blbě píši. Boxu vděčím za všechno,“ vysvětlil své současné myšlenkové pochody Fury.

Co jej v ringu čeká? Výuka angličtiny, či čtenářský klub určitě ne. Postaví se proti gigantické „Bestii z Východu“, jak sedmatřicetiletého Ustinova britská média okamžitě překřtila. Dobrácký Bělorus, se kterým často trénuje také Čech Ondřej Pála, má kladivo ve své přední ruce, velmi nebezpečná je pak i jeho zadní, relativně často dokáže využívat i dnes tolik opomíjeného zvedáku.

Ustinov navíc rozhodně není žádný boxovací pytel. Ano, v roce 2012 jej zle vycvičil Bulhar Kubrat Pulev, jenže tím výčet jeho porážek končí. Bělorus navíc ukázal, že kariéru nebalí, právě zmíněným soubojem s Davidem Tuou, kde ukázal nejen skvělou kondici, ale také výbornou taktickou připravenost.

Sečteno, podtrženo – po 23. hodině se rozhodně vyplatí zapnout stanici Sport 2 (pokud ji máte ve své programové nabídce), protože souboj takto špičkových více jak dvoumetrových obrů už tu dlouho nebyl.

Pro prostořekého Furyho ale tímto nejspíše „duely“ nekončí. Dle všeho se totiž pustil do boje s britskou boxerskou federací (BBBofC) a i přes omluvu za výroky na tiskové konferenci minulé pondělí mu hrozí odebrání ostrovní licence. Do toho se pustil na dálku opět do Deontaye Wildera a Bermana Stiverna, velmi reálný je jeho souboj s Australanem Lucasem Brownem.

Ať to berete s jakékoliv strany, s tímhle pětadvacetiletým výrostkem se prostě nudy nedočkáte a o to vlastně jde v tomto byznyse především. Potvrdí ale nyní svá slova také činy v ringu?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhráli konzervativci

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhrála strana Jednota konzervativního premiéra Krišjánise Kariňše. Získala 22 procent hlasů, uvedla agentura Reuters s odkazem na lotyšské tiskové agentury LETA a televize LSM To, zda se ministerský předseda udrží u moci, ale bude záviset na výsledku potenciálních koaličních partnerů. Do parlamentu se patrně nedostala sociální demokracie, která měla v končícím volebním období nejsilnější poslanecký klub a opírala se o ruskou menšinu.

V lotyšském parlamentu, který má 100 členů, bude podle odhadů zastoupeno osm stran. Tři z nich se ale pohybují jen lehce nad minimální hranicí pěti procent získaných hlasů. S preferencemi kolem 11 procent skončila patrně na druhém místě Sjednocená kandidátka a na třetím místě koalice Zelených a zemědělců. Tyto dvě strany by podle agentury AFP mohly vytvořit vládní koalici s Jednotou.

Podle prvních odhadů zůstala před branami parlamentu proruská sociální demokracie. Odhady ji přisuzují 3,5 procenta preferencí. V končícím volebním období byla sice v opozici, měla však nejsilnější parlamentní klub a ve volbách v roce 2018 dostala zhruba pětinu hlasů.

Volby v malé pobaltské zemi, která má silnou ruskou menšinu, ovlivnila válka na Ukrajině a také růst cen energií a vysoká inflace. Před volbami prezident Egils Levits vyzval 1,5 milionu voličů, aby nedali svůj hlas proruským stranám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy