Kličko po další frašce na pranýři! Byla to ostuda boxu

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
28. 4. 2014 10:00
Ohlasy z celého světa na souboj Vladimira Klička s Alexem Leapaiem.
Sestřih zápasu Vladimir Kličko vs. Alex Leapai | Video:

Praha – Od souboje s Davidem Hayem v létě roku 2012 se dostává nesporný mistr světa boxerské těžké váhy Vladimir Kličko po každém svém souboje pod větší a větší palbu fanoušků i expertů z celého světa. Sobotní souboj s Alexem Leapaiem tyto hlasy neumlčel, spíše naopak.

Fanoušci celého světa si neberou servítky

„Byla to hanba boxu. Jedna z největších, kterou jsem kdy viděl,“ vyskočí na vás hned první komentář pod reportem z duelu v německém Oberhausenu, který trval jen pět kol, na serveru Eastsideboxing.com.

„Leapai ukázal, že by se měl vrátit k řízení náklaďáku, doufám, že mu to šlo lépe než boxování,“ zní další komentář na největším boxerském specializovaném webu Boxingscene.com v narážce na minulost australského bijce, který se ještě předloni živil coby řidič kamionu.

To sice nyní již nehrozí, za duel s osmatřicetiletým šampiónem organizací WBA, WBO, IBF a IBO totiž otec šesti dětí, který pochází ze Samoy, inkasoval zhruba milion eur. Jeho manažer přesto tvrdí, že se Leapaiovi nyní nabídky na další zápas jen pohrnou, chválou na jeho adresu nešetřil ani sám Vladimir Kličko.

Kličko jako kdyby kritiku neslyšel, Leapaie chválil

„On dělal čest své přezdívce Lví srdce. Nikdy se nezastavil, šel neustále vpřed. Ukázal velké srdce, měl touhu stát se mistrem světa. Tu touhu, která některým mým předchozím soupeřům chyběla. Bylo to náročné, byl jsi odvážný, myslím, že se můžeš domů do vlasti vrátit hrdý,“ pronesl obrovitý Ukrajinec na adresu svého protivníka.

Dlužno podotknout, že podobná slova se v jeho pozápasovém arzenálu objevují často a slyšel je například i loni na jaře Němec Francesco Pianeta, nebo před půl rokem Rus Alexander Povětkin. Mimochodem jeho krajany Kličko naštval i tím, že zakázal kvůli napjaté ukrajinsko-ruské situaci vysílat duel do největší evropské země.

Není bez zajímavosti, že Vladimira pochválil ještě jeho kouč Johnathon Banks a bratr Vitalij, který označil svého mladšího sourozence za „učitele boxu, který neudělal v zápase jedinou chybu a který patří mezi největší světové sportovce současnosti, ale tím tento výčet de facto končí.

„Moje žena se mne před chvíli ptala, na jakou sra... to proboha koukám,“ napsal na svůj twitterový účet během zápas jeden z expertů ESPN Michael Woods. Jeho ještě slavnější parťák Dan Rafael se během zápasu přidal: „Viděli jste Leapaie vůbec Klička ve druhém kole udeřit?“

Dan Rafael nešetřil kritikou i na boxerské organizace

Slavný boxerský novinář narážel na fakt, že Leapai stál v ringu de facto jen jako dobře stavěný boxovací pytel, který zasáhl svého soupeře za necelých pět kole přesně desetkrát. Po skončení duelu pak přidal následující: „Leapai by se měl stejně jako Mormeck na box vykašlat. Myslím, že WBO by se měla zamyslet nad tím, jak se mohl někdo takový dostat do pozice oficiálního vyzývatele Klička!“

Své si k zápasu řekl také nejúspěšnější český profesionální boxer Lukáš Konečný. „Co tenhle zápas ukázal? Že byl naprosto zbytečný. Těžký duel to pro Klička rozhodně nebyl, vždyť to úmyslně natahoval kvůli reklamě a fanouškům, po prvním kole hodně zvolnil,“ pronesl bijec, který před týdnem po porážce od Američana Petera Quillina ukončil kariéru.

Většině těch, kteří box sledují, vadí i fakt, že Kličkovi se v poslední době kromě Thompsona, Povětkina a Hayeho nepostavil bijec alespoň z elitní desítky ratingu BoxRec.com, Leapai byl před zápasem číslem 27, ve třetí dvacítce se pohybovali také například již zmíněný Pianeta, nebo Jean-Marc Mormeck.

Fanoušci se od Klička začínají odklánět

„Víte, raději se nyní budu soustředit na boje o titul mistra světa WBC. Tam se alespoň bude něco dít. Na tohle se nedalo dívat,“ napsal posléze jeden z fanoušků na fóru ruských stránek Championat.com názor, který s ním sdílely další desítky příznivců z celého světa.

Otázkou je, jak dlouho jim radost z duelů Bermana Stiverna s Chrisem Arreolou, ze kterého vzejde soupeř pro Deontaye Wildera, případně Lucase Browna, Bryanta Jenningse a další, vydrží.

Důvod? Vladimir Kličko, který společně s bratrem Vitalijem řídí promotérskou společnost K2 Promotions, se totiž ještě tak úplně nevzdal myšlenek na to, že by se stal prvním boxerem těžké váhy, který bude naráz držet všechny čtyři tituly prestižních organizací.

„Rád bych, aby se vrátil tento pás do naší rodiny. Věřím, že se to bratrovi může podařit. Bylo by to něco úžasného,“ nechal se slyšel dvaačtyřicetiletý Vitalij, který loni tento pás uvolnil, aby se mohl věnovat své kariéře politika ve své vlasti.

A přestože má Vladimir Kličko i stále spoustu svých fanoušků a zastánců, většině při pomyšlení na splnění těchto slov jistě běhá studený pot po zádech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Epidemie koronaviru v Česku stále zpomaluje, za neděli přibylo 277 pozitivních lidí

V neděli přibylo v Česku 277 potvrzených případů koronaviru. Je to stejný počet jako před týdnem. Méně se ale testovalo, pozitivita tak byla u všech třech typů testů vyšší. V nemocnicích stále zůstává více než 800 hospitalizovaných. Za posledních sedm dní připadá na sto tisíc obyvatel 117 nakažených, takzvané incidenční číslo se proti sobotě nezměnilo, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od konce července epidemie v zemi zpomalovala, o víkendu se ale mezitýdenní pokles nových případů zastavil. V sobotu přibylo asi o desetinu případů více než před týdnem. Víkendové nárůsty bývají pravidelně nejnižší z celého týdne, protože je nejmenší zájem o testování.

Zdroj: ČTK
Další zprávy