Biatlonová repre byla před rozpuštěním. Teď rekordně láká

ČTK ČTK
20. 1. 2015 15:42
Světový pohár biatlonistů, který je na programu od 6. do 8. února v Novém Městě na Moravě, zřejmě pokoří divácký rekord této sezony.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Nové Město n.Mor. - Světový pohár biatlonistů, který je na programu od 6. do 8. února v Novém Městě na Moravě, zřejmě pokoří divácký rekord této sezony. Mimořádný zájem fanoušků vyvolaly výborné výsledky českých reprezentantů na loňských olympijských hrách v Soči i v dosavadních závodech SP. Sedmnáct dnů před úvodními závody dvojic a smíšených štafet zbývá v předprodeji už pouze 300 vstupenek na nedělní program.

"Ještě na každý den dotiskneme kolekci tisíce vstupenek. Zájem diváků je obrovský," uvedl na dnešní tiskové konferenci prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza.

Stejně jako na mistrovství světa před dvěma lety pořadatelé rozšířili hlediště o mobilní tribuny. Současná kapacita je 16.000 diváků, dalších minimálně deset tisíc fanoušků bude okolo tratí.

"Přitom jsme před začátkem sezony zvažovali, zda postavíme mobilní tribuny. Kdybychom tušili současnou popularitu biatlonu, tak bychom je postavili ještě větší. Zatím největší návštěva při Světovém poháru byla okolo dvaceti tisíc diváků při posledním díle v Ruhpoldingu," řekl Hamza.

Reprezentace byla před rozpuštěním

Zájem o biatlon rapidně vzrůstá díky úspěchům českých reprezentantů, podle Hamzy přitom svaz před čtyřmi lety zvažoval, že ženskou reprezentaci rozpustí. "Situace se dostala do stadia, že navzdory výborným výsledkům jsou naši muži ve stínu žen. Ale jsem si vědom, že se taková výkonnost nedá držet donekonečna," řekl Hamza.

Nové Město je už z velké části na SP připraveno. Do konce týdne budou dokončeny všechny mobilní stavby, velký VIP stan i komentátorské kabiny už stojí. "Vše pokračuje podle harmonogramu. Tratě máme také připraveny v délkách 3,3 a 3,75 km. Máme připraven technický sníh i v zásobě na hromadách. Měli jsme štěstí, že začátkem prosince přišel jeden týden, kdy mrzlo," poznamenal ředitel soutěží Vlastimil Jakeš.

Přihlásily se stovky závodníků

Zatím je přihlášeno okolo 120 mužů a zhruba stejný počet žen z 32 zemí. "Předpokládáme, že ještě po Světovém poháru v Anterselvě přibudou někteří závodníci na divokou kartu. V závodě dle regulí Světového poháru může v každé kategorii startovat 108 závodníků," vysvětlil Jakeš.

V pátečním programu Světového poháru ve Vysočina Areně čeká diváky novinka: od 15:00 se pojede závod smíšených dvojic, který měl premiéru loni v Oslu. Poté bude následovat závod čtyřčlenných smíšených štafet. V sobotu je na programu sprint a v neděli stíhací závody.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy