Murray pod Lendlem vyhrál další turnaj. Tentokrát v Brisbane

Britský tenista a třetí hráč světa Andy Murray obhájil titul v Brisbane.
Andy Murray s trofejí pro vítěze
Andy Murray s trofejí pro vítěze | Foto: Reuters

Brisbane (Austrálie) - Britský tenista a třetí hráč světa Andy Murray obhájil titul v Brisbane.

Pětadvacetiletý svěřenec Ivana Lendla, který před rokem ovládl právě první společný turnaj a má za sebou životní sezonu, zdolal ve finále Bulhara Grigora Dimitrova 7:6 a 6:4.

Pro Murrayho se ale finálový duel nevyvíjel dobře a v obou setech byl brejk pozadu. Jednadvacetiletý Bulhar začal své první finále na okruhu ATP nebojácně, sebral vítězi loňského US Open i londýnské olympiády hned první servis a vedl 4:1. Jenže neudržel nervy a Murray vyhrál tie-break 7:0.

Ve druhé sadě Murray znovu ztratil servis na 3:4, následně si vzal brejk zpět a když se mu to povedlo znovu, po hodině a půl zápas ukončil. Jeho poslední krok za 25. titulem v kariéře sledoval dnes v Brisbane i Lendl, který během turnaje přiletěl.

"Bylo to jeho první finále a každý se mnou bude souhlasit, že hrál úžasný tenis. Byl to strašně těžký zápas," uznal Murray. "Vyměnil kouče, začal s novým týmem a jsem si jistý, že spolu dokážou velké věci," předpověděl Dimitrovovi.