Voda je jejich živel. 30 nej snímků z plaveckého šampionátu

Prohlédněte si třicítku nejpovedenějších záběrů z mistrovství světa v plaveckých sportech, které včera skončilo v ruské Kazani.
Když španělské akvabele Oně Carbonellové řeknete, ať si dá nohu za krk, nijak ji tím neurazíte.
Kde jinde najdete pohromadě tolik krásy jako v závodě družstev v synchronizovaném plavání?
Plavci se opět překonávali a v Kazani celkem 12krát přepsali světové tabulky.
Třikrát zaplavala světový rekord nejúspěšnější žena šampionátu Katie Ledecká z USA,...
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
10. 8. 2015 12:21
Prohlédněte si třicítku nejpovedenějších záběrů z mistrovství světa v plaveckých sportech, které včera skončilo v ruské Kazani.

Více o plavání čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy