Mladá italská cyklistka zemřela při cestě na závod

ČTK ČTK
2. 8. 2015 11:20
Důvodem skonu 22leté italské cyklistky je pravděpodobně plicní embolie.
Zesnulá italská cyklistka Chiara Pierobonová.
Zesnulá italská cyklistka Chiara Pierobonová. | Foto: Facebook Chiary Pierobonové

Ingolstadt - V nemocnici v Ingolstadtu zemřela dvaadvacetiletá italská cyklistka Chiara Pierobonová. Její tým Top Girls Fassa Bortolo uvedl, že příčinou smrti byla pravděpodobně plicní embolie.

Pierebonová byla hospitalizována poté, co se jí náhle udělalo špatně při cestě na závod Světového poháru v Bochumi. "Šokovalo mě, když jsem slyšel o jejím úmrtí. Naše myšlenky jsou s její rodinou a přáteli," napsal na twitteru prezident Mezinárodní cyklistické unie (UCI) Brian Cookson.

V polovině července obsadila Pierobonová celkové 36. místo na ženském Giru d'Italia a byla desátá mezi mladými cyklistkami.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Muž souzený za pokus vraždy pošťáka a jeho přítelkyně se přiznal, hrozí mu výjimečný trest

Jednadvacetiletý Patrick Wächter, který se v pondělí začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat z loňského pokusu o dvojnásobnou vraždu, se ke skutku přiznal. Státní zástupce mu klade za vinu, že si loni před Vánocemi nechal poslat na dobírku na smyšlené jméno historický revolver na konec odlehlé ulice v Aši - Mokřinách. Když mu ho doručovatel České pošty podával, zaútočil na něj sekerou v úmyslu ho zabít a zásilku si vzít, řekl žalobce.

Poté podle něj Wächter zaútočil i na přítelkyni doručovatele, která do té doby seděla v autě. Oba zranil na hlavě, ukradl zásilku a odešel. Hrozí mu až výjimečný trest.

Zdroj: ČTK
Další zprávy