Mistr světa ve vodním slalomu Prskavec je Kanoistou roku 2019

29. 10. 2019 19:26

Mistr světa ve vodním slalomu Jiří Prskavec je Kanoistou roku 2019. V anketě Českého svazu kanoistů, která hodnotí závodníky napříč disciplínami, navázal na triumf z roku 2015. Nechal za sebou vicemistra světa v rychlostní kanoistice Josefa Dostála a kolegu ze silného kajakářského týmu vodních slalomářů Víta Přindiše. Na trůnu vystřídal kanoistu Martina Fuksu, který tentokrát skončil šestý.

Bronzový olympijský medailista z Ria Prskavec má za sebou velmi vydařenou sezonu. Vedle světového titulu vyhrál také celkové hodnocení Světového poháru. Seriál završil výhrou v domácím závodě v Praze. Rok 2019 pro něj bude nezapomenutelný také díky velkým životním okamžikům. Těsně před mistrovstvím Evropy se mu narodil syn Jiří a po sezoně si vzal přítelkyni Terezu Cviklovou.

Jen evropský šampionát novopečenému otci Prskavcovi nevyšel, skončil osmý. Mistrem starého kontinentu se ve francouzském Pau stal jiný český kajakář Přindiš, kterému i tento úspěch pomohl ke třetímu místu ve svazové anketě.

Mezi vodní slalomáře se vklínil kajakář Dostál, stříbrný medailista z MS na olympijském kilometru. Ten byl navíc společně s Radkem Šloufem vyhlášen nejlepší posádkou roku. Pomohlo jim k tomu čtvrté místo na MS v závodě na 1000 metrů, kterým se kvalifikovali na OH v Tokiu.

V juniorské kategorii anketu ovládla kanoistka Gabriela Satková, juniorská mistryně světa i Evropy ve vodním slalomu.